Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Антибългарският филм "Трето полувреме" се снима с пълна пара!  (Прочитано 122472 пати)

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Антибългарският филм "Трето полувреме" се снима с пълна пара по хунзки сценарий!
Ето кадри от "шедьовъра": http://on.net.mk/galerija/treto-poluvreme

А ето как навремето БГ се е справяла успешно с подобни "юго-шедьоври":
http://anamnesis.info/documents/Neretva.pdf
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го ПрофилотКадри от "шедьовъра"!   :o

Филмът е с бюджет 3 млн. евро, от които половината са осигурени от правителството на Република Македония.

« Последно менување: Октомври 02, 2011, 02:02:28 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

ФИЛМОТ "ТРЕТО ПОЛУВРЕМЕ" СЕ РАБОТИ СО ПОЛНА ПАРЕА
На "Македонија" и го поништија голот, публиката влезе во стадионот
http://vecer.com.mk/?ItemID=6E7415E16F714C4DADB5D394721523A9


Цитат
Снимањето на клучниот фудбалски натпревар вчера во Хавзипашините конаци го проследија и премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа - Милевска.

     

Цитат
Македонија го поддржа филмот со 1,5 милиони евра. Прво му беа доделени 500.000 евра од Филмскиот фонд, а Владата на РМ му додели уште еден милион евра, оценувајќи го како дело од национален интерес.

 
« Последно менување: Октомври 05, 2011, 12:05:31 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Премиерот Груевски на снимањето на „Трето полувреме“
http://dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=4606241369346A4F88FBD1950FA8F31C


Цитат
Премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска присуствуваа на снимање сцена од филмот „Трето полувреме“, по сценарио и режија на Дарко Митревски.

Цитат
Филмот раскажува вистинска приказна за фудбалскиот клуб „Македонија“ (претходник на „Вардар“), кој успеал да влезе во финале во лигата против бугарскиот „Левски“.

Цитат
Периодот е отсликан со облеката на актерите и на статистите, за што е задолжена костимографката  Ксенија Терзовиќ, и со голем број знамиња на тогаш фашистичка Бугарија.

Владата на РМ го прогласи за филм од национален интерес и го финансираше овој проект на Митревски со 1 милион евра. Вкупниот буџет е 2.150.000 евра.

Снимањето почна на 10 септември во Охрид и според филмската екипа треба да заврши на крајот од месецов. Филмот раскажува и љубовна приказна на Еврејка (Ребека) што го избегнала холокаустот на 7.200-те македонски Евреи кои по налог на тогашната фашистичка влада на Бугарија биле депортирани во логорот на смртта Треблинка.
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

Форум Идивиди:

Цитат
А сега да видим што е станало со оној што е измолил од Асен Богданов спасението на Илеш Шпиц. Ставало дума за инг. Димитар Чкатров. Еве што намерив за него:

Роден е во Прилеп во 1902 година во семејство на сиромашни каменари. Учи во родниот град и завршува српска гимназија, по што следува во техничкиот факултет на Белградскиот универзитет на Градежниот инженерстно. Уште како студент станал член на ММТРО и организира младите во Прилеп, Битола, Ресен, Охрид, Крушево и други....
...Уапсен е заедно со поголема група студенти од Белград, изведен на суд, заедно со другите обвинети и осуден на 10 години строг темничен затвор. Пред судот покажа цврстина и храброст, поради што стекна нарекуваат "железните гради". Казната одлежува во Скопје, Ниш, Пожаревац, Лепоглава, како што е нападнат од подставено лице и повреден со нож во градите. При неуспешен обид за бегство се прострелва во градите, но е излекуван и вратен во затворот за да доизлежи пресудата. Во 1937 година продолжува студиите, што заврши со успех на целиот к*рс и станува градежен инженер во пресрет на војната...По ослободувањето на Македонија во 1941 година Димитар Чкатров се залага за идејата српските колонисти да ја напуштат Македонија. По завршувањето на Втората светска војна Чкатров е изведен пред суд од новата власт поради своите пробугарски убедувања. Пред судот тој завршил својот говор, со:
"      Ако се обрати на мојот изминат пат, ќе видам дека тој е исполнет само со страдање и мачење. Откако знам за себе, јас дадох се за Македонија. Ръководил сум само од едно: доброто на македонскиот народ. Доживех нај тешката судбина на еден син на Македонија. Толку многу лежав во српските затвори! Денес сум исправен пред најголемиот тежок суд за мене ...Осуден е на смрт преку разстрел. Високиот военен суд на Југословенската армија потврди смртната казна. Тој е стрелан заедно со Димитар Гjузелев, крај "Заjчев рид", на три километри од Скопје, недалеку од патот за Тетово.

Димитар Чкатров

Си пита: дали вината на Диматар Чкатров се корени во фактот што е бил познат со Асен Богданов?

http://www.forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7007&PID=2056025
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Македония с поредната пропаганда: Подготвя нов антибългарски "футболен" филм

http://society.actualno.com/news_363268.html
http://novini.dir.bg/news.php?id=9647497
« Последно менување: Октомври 08, 2011, 12:50:31 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

В Македония снимат антибългарски филм, МВнР нехае
http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=14631


Цитат
По информация на Българският културен клуб - Скопие в Р. Македония с пълна пара се снима игралният филм "Трето полувреме". Действието се развива през 1942г. и разказва за футболния мач между ФК "Левски" и ФК "Македония" от шампионата на обединената футболна лига на България. Многобройните исторически доказателства недвусмислено свидетелстват, че възраждането на ФК "Македония" като част от българския спорт се подкрепя топло и ентусиазирано от населението на Вардарска Македония по това време. Целта на филма "Трето полувреме" е да се постигне изключителен пропаганден ефект сред широките маси от населението и чуждестранната публика чрез силата на художественото въздействие. Посредством поредната фалшификация на историческата истина, България ще бъде представена в изключително негативна светлина. Филмът е с бюджет 3 милиона евро, половината от които са осигурени от македонското правителство, което провъзгласи филма за проект от национален интерес, реализиран под личните напътствия и наблюдение на място от македонския премиер (вижте публикациите в скопските медии, цитирани по-долу). В този филм историята ще бъде драстично изопачена – българите за пореден път ще бъдат представени като зверове-окупатори, целящи да убият треньора на македонския отбор от еврейски произход, а зрителите по трибуните ще скандират против "българската фашистка окупация". Филмът спекулира с трагичната съдба на депортираното еврейско население от Македония и Тракия като вината за това изцяло се прехвърля "от болната глава на здравата" – като нацисти са представени единствено българите, но не и самите немци. Внушава се дори, че концлагерът в Треблинка е бил едва ли не под български контрол. Статиите в македонските медии относно заснемането на филма не пропускат да използват старите югославски клишета за "фашистка България", "български фашистки окупатор", "нацистка лига" и т.н. Никоя друга страна и народ не се определят като "фашистки" в днешна Р. Македония, освен България и българския народ. Стигна се дори до пълния парадокс македонската редакция на германската правителствена медия "Дойче веле" да публикува нравоучителни статии във връзка с Холокоста, назидавайки и вменявайки вина на българския народ. За съжаление, липсата на всякаква официална реакция от страна на България окуражава македонистите в тоталното изопачаване на историята на международната арена, представящо българите не като народ-спасител на евреите, а като народ-палач. Филмът е в драстично противоречие с докладите и препоръките на ЕС за обективно тълкуване на историята и реформиране на идеологизираната образователна система. Тровят се не само отношенията със съседните страни от ЕС, но и младите поколения в Р. Македония и чужбина. Докато "националниот идентитет" се укрепва с такива правителствено-финансирани антибългарски проекти, сръбското малцинство в страната все по-смело разпространява видеоматериали и ТВ клипове за предстоящото преброяване.
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Сценарист Грую се е погрижил да има хубави БГ джандари във филма! А после пак ще дойде в БГ да дири подкрепа от ББ, а последният естествено ще му я даде за да не строши хатъра на първия си приятел Тадич и любителите на сръбския турбофолк от Банкя!  :o
« Последно менување: Октомври 08, 2011, 04:24:10 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

ЦСКА би Вардар с 4:0

Цитат
08.10.2011, 20:27
Лидерът в "А" група ЦСКА победи македонския Вардар (Скопие) с 4:0 в контролна среща, играна на стадион "Българска армия". С два гола за успеха на "червените" се отличи халфът Петър Стоянов, а веднъж се разписаха Мишел Платини и Антон Карачанаков.

http://www.btv.bg/video/394370395-TsSKA_bi_Vardar_s_40.html
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Макетата изтрещяха: снимат антибългарски футболен филм!

http://kurier.bg/bulgaria/23174.html
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Антибългарски филм с огромен бюджет снимат в Македония
http://frognews.bg/news_39324/Antibalgarski_film_s_ogromen_biudjet_snimat_v_Makedoniia/


Цитат
Поредната фалшификация на историческата истина цели България да бъде представена в изключително негативна светлина.

В Македония с пълна пара започнаха снимките на игралния филм "Трето полувреме", съобщи Българския Културен Клуб Скопие (БККС).

Действието във филма се развива през 1942 г. и разказва за футболния мач между ФК "Левски" и ФК "Македония" от шампионата на обединената футболна лига на България.

Според многобройните исторически доказателства възраждането на ФК "Македония" като част от българския спорт се подкрепя топло и ентусиазирано от населението на Вардарска Македония по това време.

Целта на филма "Трето полувреме" обаче е да се постигне изключителен пропаганден ефект сред широките маси от населението и чуждестранната публика чрез силата на художественото въздействие. Посредством поредната фалшификация на историческата истина, България ще бъде представена в изключително негативна светлина.

Филмът е с бюджет цели 3 милиона евро, половината от които са осигурени от македонското правителство. То провъзгласи филма за проект от национален интерес, реализиран под личните напътствия и наблюдение на място от македонския премиер (вижте публикациите в скопските медии, цитирани по-долу). В този филм историята ще бъде драстично изопачена – българите за пореден път ще бъдат представени като зверове-окупатори, целящи да убият треньора на македонския отбор от еврейски произход, а зрителите по трибуните ще скандират против "българската фашистка окупация". Филмът спекулира с трагичната съдба на депортираното еврейско население от Македония и Тракия като вината за това изцяло се прехвърля "от болната глава на здравата" – като нацисти са представени единствено българите, но не и самите немци. Внушава се дори, че концлагерът в Треблинка е бил едва ли не под български контрол.

Статиите в македонските медии относно заснемането на филма не пропускат да използват старите югославски клишета за "фашистка България", "български фашистки окупатор", "нацистка лига" и т.н. Никоя друга страна и народ не се определят като "фашистки" в днешна Р. Македония, освен България и българския народ.

Стигна се дори до пълния парадокс македонската редакция на германската правителствена медия "Дойче веле" да публикува нравоучителни статии във връзка с Холокоста, назидавайки и вменявайки вина на българския народ. За съжаление, липсата на всякаква официална реакция от страна на България окуражава македонистите в тоталното изопачаване на историята на международната арена, представящо българите не като народ-спасител на евреите, а като народ-палач. Филмът е в драстично противоречие с докладите и препоръките на ЕС за обективно тълкуване на историята и реформиране на идеологизираната образователна система. Тровят се не само отношенията със съседните страни от ЕС, но и младите поколения в Р Македония и чужбина. И докато "националниот идентитет" се укрепва с такива правителствено-финансирани антибългарски проекти, сръбското малцинство в страната все по-смело разпространява видеоматериали и ТВ клипове за предстоящото преброяване.
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Антибългарски филм снимат в Македония

http://www.plovdivmedia.com/44657.html
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Македонски игрален филм черни образа на България
http://www.duma.bg/duma/node/21326


Цитат
Националниот идентитет" в съседната държава се укрепва с антибългарски проекти

Веселка Венкова

Снимките на игралния филм "Трето полувреме" с бюджет от 3 млн. евро, половината осигурени от македонското правителство, шумно бе провъзгласен в Скопие за проект от национално значение. Лентата се осъществява под преките напътствия и наблюдение на снимачната площадка на македонския премиер, за което свидетелстват репортажи на скопските медии.

Действието се развива през 1942 г. и разказва за футболния мач между ФК "Левски" и ФК "Македония" от шампионата на обединената футболна лига на България. Безброй доказателства от онова време безспорно свидетелстват, че възраждането на ФК "Македония" като част от българския спорт горещо и ентусиазирано се е подкрепяло от населението на Вардарска Македония.

Целта на филма "Трето полувреме" обаче е с пропаганден ефект да се изфабрикува поредна фалшификация на историческата истина и България да бъде представена в изключително негативна светлина сред населението на Македония и пред чуждестранната публика. "Историята във филма драстично ще бъде изопачена. За пореден път българите ще бъдат представени като окупатори-зверове, целящи да убият треньора на македонския отбор от еврейски произход. "Зрителите" по трибуните ще скандират против "българската фашистка окупация". "Кинотворбата" откровено спекулира с трагичната съдба на депортираното еврейско население от Македония и Тракия, но вината изцяло се прехвърля "от болната глава на здравата". Като нацисти са представени българите, но не и самите германци. Лентата внушава, че концлагерът в Треблинка е бил едва ли не под български контрол", разказаха за ДУМА запознати с филмовия сценарий.

"Проектът от национален интерес" за Република Македония е в ярко противоречие с докладите и препоръките на ЕС за обективно тълкуване на историята и реформиране на идеологизираната образователна система, смятат независими правозащитници. Тровят се не само отношенията със съседните страни от ЕС, но и младите поколения в Македония и чужбина.

Докато "националниот идентитет" се укрепва с такива правителствени антибългарски проекти, сръбското малцинство в страната все по-смело разпространява видеоматериали и ТВ клипове за предстоящото преброяване: http://www.youtube.com/watch?v=35IMwo2v_bQ, свидетелстват наши източници.

Българските граждани в Македония са на мнение, че са необходими енергични действия за прекратяване на антибългарския фарс и провокацията с "Трето полувреме" да намери адекватна реакция на българската дипломация.

Липсата на реакция окуражава македонистите

Македонските медии, отразяващи заснемането на филма, не пропускат да използват изпитаните югославски клишета за "фашистка България", "българския фашистки окупатор", "нацистката лига" и пр. Никоя друга страна и народ не се определят като "фашистки" в днешна Република Македония освен България и българският народ. Стигнало се е до парадокса македонската редакция на германската правителствена медия "Дойче веле" да публикува нравоучителни статии във връзка с Холокоста, назидавайки и вменявайки вина на българския народ. "За съжаление липсата на всякаква официална реакция от страна на България окуражава македонистите в тоталното изопачаване на историята, представящо българите не като народ, спасител на евреите, а като народ палач", коментира председателят на Българския културен клуб в Скопие Лазар Младенов.
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !