Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Музикални избори во Македонија  (Прочитано 1820 пати)

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Музикални избори во Македонија
« на: Март 06, 2009, 06:48:27 »

После најавата за изградба на музикален споменик на Александар Велики, Скопје наскоро ќе има и музкален часовник. Овој проект е дел од предизборната кампања на кандидатот за градоначалник на Скопје Коце Трајановски. Во продолжение еве и неколку интересни коментари.
Сочувана

kbc

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 10
  • Погледај го Профилот
Одг: Музикални избори во Македонија
« Одговори #1 на: Март 06, 2009, 11:58:48 »

Споменик на споменик.
Сигурни ли се дака во Скопје наскоро ќе има место за уште споменици?
Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Музикални избори во Македонија
« Одговори #2 на: Март 07, 2009, 12:39:45 »

Што ќе биде следното кое треба да го очекуваме од Коце Стрелка? :-)
Сочувана