Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Турските планови за иднината  (Прочитано 1936 пати)

kbc

  • Newbie
  • *
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 10
    • Погледај го Профилот
Турските планови за иднината
« на: Март 05, 2009, 02:55:57 »

Еве, извадок од денешен Вечер.

http://www.vecer.com.mk/?ItemID=718924159A567D468E83C1D5DFAC6B31

Колку е вистина не знам, ама, покрај релативно краткиот текст, погледнете ги интересните коментари. Народот изгледа повеќе сака да се врати турско отколку да дојде `Европско`..
Сочувана