Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Балкански музикални награди 2011г.  (Прочитано 2100 пати)

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Балкански музикални награди 2011г.
« на: Јуни 07, 2011, 11:26:40 »

Балкански музикални награди 2011 - Част 1
http://www.youtube.com/watch?v=IQeND7qtRvo

Балкански музикални награди 2011 - Част 2
http://www.youtube.com/watch?v=WTX_fYwnL8k
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: Балкански музикални награди 2011г.
« Одговори #1 на: Јуни 09, 2011, 02:13:55 »

Бреговиќ и Ина - главни ѕвезди во Софија
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=139129
   
   
Цитат
Втора година по ред, балканските ѕвезди собрани на едно место. И овој пат Софија домаќин на „Balkanik musik awards“.

Црвен килим, посебен автомобил за секој изведувач, бекстејџ во кој новинарите немаа пристап - уживање за секој пејач. Иако имаше најавено голем број ѕвезди, се појавија само Горан Бреговиќ и романката Ина.

Голема празнина во целосниот спектакл остави отсуството на Наташа Беквалац, Аца Лукас и Елена Папаризу, а разголените Бугарки па и не беа баш некоја добра замена.

Ама затоа пак голем плус за Македонците плус. За разлика од минатата година кога само Каролина ја имаше честа да биде дел од ова случување, годинава прв на сцената запеа Александар Тарабунов, па Елена си замина со награда, Борис Трајанов додели статуетка, а Есма беше специјален гостин со свое ревијално шоу.

Сепак на Елена ќе и замериме за англискиот но, и за нејзината неодлучност. И покрај тоа што во Софија беше дојдена со своето момче, сепак на црвениот килим се појави со менаџерот, а Бојан го остави да дојде после некое време.

Во славата дефинитивно уживаа двете најголеми ѕвезди на вечерта.

А богами имаше зошто да биде среќна, Ина од Софија си замина со три награди.

„Беше прекрасно, ви благодарам за оваа награда, многу сум горда на ова и ќе ја ставам во собата, и секое утро ќе ја гледам како стои таму“, изјави Ина.

Освен Ина и ние од Бугарија си заминавме задоволни. За ваква организација кај нас може само да сонуваме, да не речам и за вакви ѕвезди.

Ама кој знае можеби догодина Бакланските музички награди ќе се одржат токму во Скопје.

 :o   ;)   :)
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Балкански музикални награди 2011г.
« Одговори #2 на: Јуни 09, 2011, 06:41:22 »

БГ музикалната сцена наистина се развихри:

Весна Змиянац се подмлади заради гадже

Мегазвездата идва с изцяло нова визия за големия си концерт съвместно с Драгана Миркович в София

http://lifestyle.ibox.bg/news/id_902764304

Цитат
Весна Змиянац ще блесне на сцената на НДК на 16 юни с предизвикателна нова визия, издадоха от АРТ БГ. Супер звездата на сръбската музика се е подложила на серия от разкрасителни процедури в специализиран център  в Германия и ще зарадва феновете си с подмладен и модерен имидж.

Според запознати в основата на цялостната промяна на Весна е нейната нова изгора, вдъхновила и няколко нови композиции на легендарната изпълнителка.

Весна Змиянац ще пее за българската публика заедно с другата балканска гранд дама Драгана Миркович. Двете са се договорили да направят над два часа и половина шоу само с мега хитове.

Гласовитите певици вече репетират дует, с който ще изненадат ценителите на стойностната балканска музика.

Това е паметно събитие за всички, тъй като двете са едни от най-ярките представителки на старата школа на сръбската музика и изнасят множество самостоятелни концерти, но рядко могат да бъдат видeни заедно на една сцена.

При престоя си в София Драгана Миркович и Весна Змиянац ще пренощуват в парк-хотел Витоша, където домакините са подготвили за тях подобаващо посрещане и ВИП настаняване в луксозни студиа.

Билети за грандиозния концерт на Драгана Миркович и Весна Змиянац на 16 юни в София могат да бъдат закупени  от разпространителската мрежа на Eventim и неговите партньори на цени между 40 и 80 лв.
Сочувана