Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Николај Младенов и неговите дипломатски успеси! :)  (Прочитано 56243 пати)

Stanko

• Newbie
  • *
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 10
    • Погледај го Профилот

Мислам дека посетата на министерот Младенов беше мошне корисна.  Од него ќе зависи во немала мера како ќе одаат понатаму преговорите за Договорот (без коj договор иднината на Република Македониjа што побрзу ќе стаса во сценариото за кое предупредува Арбен Џафери), меѓутоа по македоноидниот пречек на коj наиде во Скопjе, Младенов ќе нема ни наjмала желба за какви било отстапки.  Тоа е тоа, нема лабаво.

Ajде да му поверувум оти ќее така. Ама да не забраве шо е обеќал. Оти дуjде уф Скопjе а не наjде време да се сретне су бугаарто ут македониja. На феjсбук на големо се пишува за тава. Македонските бугаре не му са криви шо хунзите тропат празна слама. Ако он и Божо не се секират за нас нема коj друг да го праве тава .

Сочувана

deko

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 181
    • Погледај го Профилот

Този закон е нормален бе хора... Където е местожителството на собственика - там и регистрацията. И тука много биха карали коли с германски номера, за да не плащат, но не става - само ако имаш жилище и местожителство в Германия.
  ПОДКРЕПА  не съм  съгласен че този закон е нормален, или съм на мнение че много добре не си разбрал политиката на античните.Ето кажи ми пример дали ако ти имаш германско гражданство нямаш ли правото да караш в България кола с германски  табли.Значи ти мислиш ако някой туристически аввтобус   с български,грцки ,немски или било от каде само не македонски,може в годината само 6(шест) месеци  в годината има правото  да влиза в Македония.Кажи ми дали когато  немските автобуси когато возят патници  од Берлин към София, един същ автобус няма правото да влезе след шестиот месец пак в България.Или кажи ми дали ти имаш кола с български номера имаш ли право да возиш твоята кола повече от 6 месеца в Грция, в Италия, в Германия.Да не се лъжем самите между нас ,и да не си правим виртуелен свят с лъжна утеха.Много добре знаем за кого точно и  с какво намерение е направен този мафиюотски закон.Е де кажи ми дали с чувал  си на  македонските медии да се говори за косовските коли кои можеби се съсвем помалко от българските, но ниту една дума не се казва за тях.А знаеш ли защо е така защото Тирана и Прищина много добре знаат как трябва с македонистите,много добре си пазат и се старят за свойте братя по кръв, и това е добар пример.Знаеш ли когато преди некоя седмица дойде албанскя председател как по цяло Скопие се вееа албанските знамена,сигорен ли си ако дойде в Скопие Българскоит председател и ние македонските българи решиме да сложим по цяло Скопие български знамена ще ни позволи ли власта?.Ами нали виждаш че ни три дни неможе да оцелее една малка плоча не кейа на вардар която за нас македонските българи е са непроценима важност, знаеш точно коя е тази спомен плоча сигорно бил с в Скопие хареса ли ти да я гледаш исчупена.Ти чу ли министерот Младенов една дума да каже за  това, да попита хунзите кой е виновникот, или дали македонската власт след няколку години още не успя да намери хулиганите който пребиха македонските българи които искаха да дадат поклон на легендарната жена герой МАРА БУНЕВА.Е мой приятелу струва ми че ти не живееш в Македония и много добре ни ги познаваш нещтата.или пак не си чувал за онази народната  ,,100 стапа по чужд гръб малко са,,.Моля те недей грешно да разбереш  че ние македонските българи много се оплакваме, не ние си тръсим само човечките права, и нали в живота е че постариот и посилниот брат трябва да помогне на помладиот и послабиот това е природен закон това дури и животните го знаят.На българинот в Македония вече му писна да тръпи дискриминация и уножение, оставатъ ни два пътища  а това са или  сериозно ще реши София да помогне и ВСИЧКИТЕ ВЗАЕДНО, да върнем българия дух в Македония, или македонския българин ще си продава имотот и ще хване колкото може подалеч от тази букефалска държава и за винаги ще остави вековната българска земя на сръбските колонизатори и тяхните им слуги.Сега вече да не се лъжем съдбата е в рацете на държавта БЪлгария, но да не забравим всеки който вземе решение и отговорноста  е негова.БЪЛГАРЙО ВРЕМЕ Е ЗА СМЕЛИ РЕШИНИЯ
Сочувана

Корени

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 1070
    • Погледај го Профилот
    • Корени

Думата ми беше специално за номерата - тука също е трудно да видиш с чужди, при все че мноо коли се купуват от чужбина на старо.
Карал съм (наистина преди да влезем е ЕС) кола със Швейцарски номера и много честом ме спираха и ми казваха да я регистрирам.

За другото и двойните аршини - знам. Опитвам се да науча и правя каквото и дето мога.
За стоте тояги го има из цяла България  ;). На мен старите хора а ми казвали и едно друго "Лозетето не ще молитва, а иска мотика".
Хайде стига сме се вайкали, а да помислим какво можем ние лично да направим!
Сочувана

disidente

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

Цитат
Хайде стига сме се вайкали, а да помислим какво можем ние лично да направим!

ПРИЯТЕЛУ ОД ПОДКРЕПА !
НЕ САКАМ ПОГРЕШНО ДА МЕ РАЗБЕРЕШ И ЗАТОА ПОТРУДИ СЕ ДА ВЛЕЗЕШ ВО НАШАТА КОЖА . МОЖЕМЕ ДА ГО ПАРАФРАЗИРАМЕ КЕНЕДИ КОЛКУ СИ САКАМЕ, ВЕРОЯТНО Е МНОГУ ТОЧНА НЕГОВАТА СЛАВНА ИЗРЕКА, НО ЗА ДА НЕ ПОМИСЛИ НЕКОЙ ОТИ БУГАРИТЕ ОД МАКЕДОНИЯ САМО СПИЯТ И ЧЕКАТ "ОСЛОБОДИТЕЛИТЕ" ДА ДОЙДАТ ДА ИМ Я НАПРАВАТ МАКЕДОНИЯ ПО-УЮТНО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕНЬЕ, ВО ТАА ПОСОКА И ТЕ ЗАМОЛИВ ДА Я ОТВОРИШ РУБРИКАТА ВЕСТИ ОД ОВОЙ САЙТ ПА ДА ВИДИШ ДАЛИ ОВАА ОРГАНИЗАЦИЯ ИМА НЕШТО СРАБОТЕНО ИЛИ ЧЕКА КАКО ГОТОВАН, НЕКОЙ ДА Я ЗАВРШИ РАБОТАТА ВО НЕЙНО ИМЕ ! АКО ВНИМАТЕЛНО ГО РАЗГЛЕДАШ МАТЕРИЯЛОТ, КЕ ВИДИШ ДЕКА ОВАА ОРГАНИЗАЦИЯ ГО НАПРАВИ ТОА ШТО ОД 1945 г. НАВАМУ ГО НЕМА НАПРАВЕНО НИКОЙ !!! ПРВАТА БУГАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ КОЯ Е ЛЕГАЛНО РЕГИСТРИРАНА И ГИ БРАНИ ПРАВАТА НА БУГАРИТЕ ОД МАКЕДОНИЯ НА НАЙ-ЛЕГАЛЕН НАЧИН ! КОНТАКТИ СО СИТЕ ИНСТИТУЦИИ ВО ЕВРОПА, БУГАРИЯ И МАКЕДОНИЯ ! ПИСМАТА, СООПШТЕНИЯТЯ И МЕМОРАНДУМИТЕ ПОКАЖУВАТ ОТИ ОВАА ОРГАНИЗАЦИЯ СЕПАК - ПРАВИ НЕШТО ! ПРОБЛЕМОТ Е ВО ТОА ШТО БУГАРСКАТА ДРЖАВА НЕ ПРАВИ НИШТО ЗА ТИЕ ЛУГЬЕ ! ОСТАВЕНИ САМИ НА СЕБЕ, БЕЗ ОСНОВНИ СРЕДСТВА ЗА ЕГЗИСТЕНЦИЯ И РАБОТА ТИЕ ЛУГЬЕ НАПРАВИЯ НЕШТО ШТО ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ НЕ МОЖЕШЕ НИ ДА СЕ ЗАМИСЛИ. И СЕГА ДОАГЯ МИНИСТЕРОТ, СЕ ДОГОВАРА СРЕДБА И ИСТАТА НЕ СЕ ОСТВАРУВА, СИГУРНО ЗАТОА ШТО МИНИСТЕРОТ ИСТИОТ ДЕН ИМАШЕ РОДЕНДЕН ! АКО ХУНЗИТЕ ГЛЕДАТ ДЕКА ТОЙ НЕ ПРАВИ СРЕДБА СО СВОИТЕ ТУКА, ЗНАЧИ ИМ ГО ПРАВИ КЕФОТ, ЗАТОА ШТО ВО ИСТО ВРЕМЕ ТИЕ ИСПРАКЯАТ НОВИНАРИ ВО САНДАНСКИ ЗА ДА ПРАВАТ РЕПОРТАЖИ ЗА "МАКЕДОНЦИТЕ" ВО БУГАРИЯ ! СТРАВ ЛИ Е ВО ПРАШАНЬЕ, НЕПОЗНАВАНЬЕ НА РАБОТИТЕ ИЛИ НЕКАДЪРНОСТ ПРОЦЕНЕТЕ САМИ. А ОДНЕСУВАНЬЕТО НА МЛАДЕНОВ ПОСЛЕ ПОСЕТАТА НА МАКЕДОНИЯ Е КАКО УМУВАНЬЕ НА ГЕНЕРАЛ ПОСЛЕ ЗАГУБЕНА БИТКА. СЕГА ТОЙ КЕ ИМ ПОКАЖУВА НА МАКЕДОНЦИТЕ, А СО ТОА И НА НЕГОВИТЕ ВО ИСТАТА ТАА МАКЕДОНИЯ ! АФЕРИМ ! Е ТАКА НЕ ОДАТ РАБОТИТЕ. НЕ МОЖЕ НИЕ САМО ДА ЧЕКАМЕ ЗА ДА СТАНЕМЕ ЖРТВИ , ПА ДА МУ ТЕКНЕ НА НЕКОЙ ОТИ ТРЕБА ДА НЕ БРАНИ ! БЛАГОДАРИМЕ НА ТАКВАТА ПОДКРЕПА. ЗА ТОЛКУ И САМИ МОЖЕМЕ !
« Последно менување: Мај 11, 2010, 05:32:29 disidente »
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

deko

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

Думата ми беше специално за номерата - тука също е трудно да видиш с чужди, при все че мноо коли се купуват от чужбина на старо.
Карал съм (наистина преди да влезем е ЕС) кола със Швейцарски номера и много честом ме спираха и ми казваха да я регистрирам.
 ПОДРКРЕПА виждам че си интелегентно момче да не се лъжем не сме деца от први клас, много добре знаем в Македония кой пише законите кой пише историята и кой пише ,,македонската енциклопедия,,Генезата  фундаментот на законот за българските коли е много ясен, да се прикаже в Македония че изопщо няма българи, защото самите коли са един найобикновен показател че в Македония бройката на българи е все поголяма.Българските коли са трън клечка в очите на сръбите в Македония и тяхните им яничари от типот на Груевич.На последния попис аз колкуто знам ако грешя коригирай ме имало е официялно 1400 българи,това беше мисля някаде 2002.и сръбите бяха щасливи че е така. Но сега нещтата се поразлични всики знае за да караш кола с български табли трябва да имаш говоря за македония БЪЛГАРСКО ГРАЖДАНСТВО. значи ако се предполага че в македония има 50 хиляди коли , значи наймалко толково има и българи, говоря наймалко защото има много македонски българи който нямат коли.Законот за коли 100% Е ИЗМИСЛЕН  ПОД ДИКТАТ на белгард защото чувам и там е има сличен проблем,и има още една причина да се осиромашува или да бъде победен българские буджет за наймалко 5 милиона евро, нали горе долу има 50 хиляди български коли в Македония. а македонские да бъде побогат за неколку десетици милийони евро да има повече пари за ЛАТАС„ ЗА ТОМИЧ,ТОДОРОВИЧ, ЗА МИЛЕНКО,ЗА ПЕТРОВ, и трябва ли още да наброявам.и всичко това на гръба на македонския българин.ПОДКРЕПА умно момче си пишеш имаш кола а сигорно имаш и приятели в македония и мой приятелу с твйта кола ще можеш да посетиш твойте приятели само 6 месеци в годината, а на 7 месец вземеш на заем от някой приятел кола защото македонския митничар няма да те пусне да влизаш тук с твоята кола. НО в всички други дръжави ще имаш твоето право колку пъти искаш да влезеш с твоята кола.Не ли ти струва че управлящите в Македония много са намразили македонските българи нали ти струва че дистанционота с кое се управля МАкедония е в раката на някой сръбин в белград.
 ЗА другото прав си, хайде да видим какво можем да направим да спрем да се обвиняваме, наималку ме радва когато трябва да говоря с критика към България защото тази е с голяма любов скрита в сръцата на всеки македонски българин защото искаме или не у нас тече кръвта на Аспарух, на Симеон, на Борис,на Левски на Самоил, на Дамян и още прекалено много ги има с кой трябва да се гордеем ние българите.Време е да се изтрезним всичките време е вече да не клоним главата пред однародените пред те който се продадоха за сръпските пари,защото историята ще ни съди, ще не наричат по учебниците че сме едно голямо нищо че сме плашливи.
 А лозето и мотиката знам го,но моля те  следващи път когат правим поклон пред ,,исчупената ,,плоча на жената герой Мара Бунева ела дойди и ти а ще ни претставя голяма радост и чест ако дойде и министерот Младенов, надявам се тогава няма да ядеме тояги и камене от яничарите на белград, е така лозето иска мотика.ЩЕ ГО КОПАЕМЕ ВЗАЕДНО ЛОЗЕТО,И ВЗАЕДНО ЩЕ СЕ НАСЛАЖДАВАМЕ НА ГРОЗЕТО.
Сочувана

Daskal

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 1265
    • Погледај го Профилот

Вечната ни болка....ние македонските Българи и Република България сме си земале една можеби сизифовска и невозможна мисија, а тава е да направиме Република Македонија демократична, економски просперитетна и интегрирана во НАТО и ЕУ држава. И тава го правиме 20 години вече,  можеби е времето  да видиме до каде сме ние со таа работа?

Одговорот ни го даде едно момиче, студент, кое веројатно е помлада од формалната независност на Република Македонија, сношти, на предаването на CNN за Република Македонија. Таа си кажа на CNN дека е горд потомок на александар македонски. Значи имате млад човек, роден после формалниот распад на комунизмот и екс-Ју, растен во независна РМ, кој има комплетно изместен светоглед за своите предци и секако перверзна претстава за сегашноста, а уште помалку пак визија за иднината. За жал тоа е одговорот.
Ете го и клипчето со посоченото момиче, обратете внимание на последните секунди от истото
http://a1.com.mk/vesti/video.asp?Video=10/sead-11-05.wmv&VestID=123011

И сега што можеме ние, па и 100 Българии да направат тука кога гражданите на РМ сакаат да живает или барем не се бунтуваат да живеат во септичката јама на нелустрирани србо-комунистички лајна во мешавина со искористена албанска „тоалетна“ вода. Ако е тоа нивниот избор, ОК, тоа е тоа, нека живеат.

Логично е и прашањето што со македонските Българи? Официјална Софија треба да најде начин да на дел от нив им обезбеди или помогне во обезбедување на живеачка оти сите сме такви и какви сме, а знаеме какви сме. И секако да го каже соодветно и најважното, дека ако и на било кој македонски Българин во РМ му се случи некое „случајно“ сечене дури и при брснене Българските танкове за 3 часа ште се во Охрид, а организаторите на таквите „случајности“ да знаат че првото валене на дожд ке им биде последно...оти има многу чадори по света.

Таа е таа, Младенов имаше еден многу зрел настап во РМ но и една сериозна грешка во протоколот. Требало да се најде време да се види со некои од македонките Българи,  ние како мали деца искрено и наивно се радуваме на тие средби. Можеби е добра идеа да ги покани министерот Младенов во Софија дел от македонските Българи...

« Последно менување: Мај 12, 2010, 12:29:20 Daskal »
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Корени

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
    • Корени

disidente
Значи трябва още! (то винаги трябва още, но... "борбата продължава" :) )
Моля, погледнете това http://bkks.org/forum/index.php/topic,2483.0.html

Тук хората сега а доста изнревени. Чувстват се като опрели гръб на стената и че няма вече мърдане назад. Патриотизма се засилва и има наченки на нещо като ново спонтанно възраждане. Каквото и да стане, се вдигат и реакцията е като лавина. Хората скачат и ИЗИСКВАТ от правителството да се направи нещо. Вижте какво стана като спряха доставките на газ http://www.youtube.com/watch?v=pbYzD55L_iU http://www.youtube.com/watch?v=-08HopTkaqI . Виждате и сега реакциите за Спаска.
В България обаче хората са доста раздвоени в отношенията си към Македония. Правителствата опитват да са неутрални.
Има хора, като мен чиито дадовци са се били и умирали за свободата (и) на Македония и според които македония е българска (точка!).
Има хора които виждат макединистите (а те са много по-активни! Тук повечето хора виждат само тях), които повтарят че македонците не са българи. Повтарят, повтарят, повтарят а на среща сме само такива като мен и изглеждаме като "болни шовинисти". Обикновения човек в България не вижда... хората българско самосъзнание от там и вече не е сигурен че такива има изобщо. И тука учебниците по история са били променяни и хората вече не им вярват (както и на медиите). Не знаят дали македонците във Вардарско са българи и дали изобщо има българи там. Дали пък не  просто поредната политическа измислица? И не вземат отношение.
Имаме спешна нужда хората България първо да разберат че ви има. Едно е аз да кажа че там има българи (а али пък н си измислям...). Друго е някой от там да каже "Ей, братя, българи сме!". Тогава вече обикновените хора ще видят, че има смисъл да се борим и да искаме да се направи нещо.

Ето, сега играя една игра (по нации). Повечето хора са млади (между 15 и 25). Има много македонисти (разбира се). Предложихме на президента  в момента да натиснем и да превземем Беломорска Македония (Вардарска я няма на картата) и там да се заселят македонците, които сега са основно в Русия, Турция, Сърбия и Хърватска. Президента каза "Ами то много хубаво, отдавна си го мислим това, ама като нямаме някой дето да знае Македонски..." Стряскащо е, но действително се намират доста млади хора, дето мислят такива неща. Това трябва да се промени! Трябва комуникация и попаганда! Поне да неутрализира тази на античките.

deko
Това не е чак толкова зле. Като са се продали веднъж, могат да се продадат и тори път.
Румъния сега буквално купува Молдова човек по човек Там ситуацията е доста близка - основно са етнически румънци, на които са набивали изкуствено създадено самосъзнание. Румънкото правителтво е по-активно за съжаление, а с изключение на българите хората в тази искуствена страна и са си дървета без корен - като видят прата и си преосмислят и възгледи и самосъзнние и всичко. Не че Румъния е много богата, но Молдова все пак е доста победна.

Нямам за съжаление много близки приятели, роднини и контакти в Македония. Добруджанче съм (там пък други проблеми, макар че нещата са по-ясни някак си и румънците все пак са по-цивилизовани. Разбираме се долу-горе.). А с македонците, които идват да учат и работят тук е трудно да се говори за такива неща - май много ги е страх. Просто се интересувам и се опитвам да науча колкото мога и да правя каквото е по силите ми.

Daskal
Официална София няма да направи нищо, ако няма за това план от ЕС (което няма да стане) или силна и ясно изразена воля от народа нещо да бъде направено (виж по-горе). До тогава ще гледа да минава леко и да не си създава излишно работа. Политиците ни са слаби, а "национализъм" е мръсна дума. Дори за патриотизъм е малко неудобно да се говори за разлика от РМ. Евро-Атлантически ценности и политика...
« Последно менување: Мај 12, 2010, 11:59:32 Подкрепа »
Сочувана

Daskal

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

Daskal
Официална София няма да направи нищо, ако няма за това план от ЕС (което няма да стане) или силна и ясно изразена воля от народа нещо да бъде направено (виж по-горе). До тогава ще гледа да минава леко и да не си създава излишно работа. Политиците ни са слаби, а "национализъм" е мръсна дума. Дори за патриотизъм е малко неудобно да се говори за разлика от РМ. Евро-Атлантически ценности и политика...

Мене ми е асполутно јасно кој е речникот на официјаната политика и кои се принципите на ЕС, и знам до каде може да оди официјална Софија. Предишниот пост ми е емотивен, но сепак рационален во делот на апсурдноста на состојбите во РМ после 20 години независност!

Неколку се варјаблите и контстантите во сегашното равенство за состојбите во РМ, но за прв пат во последните 100 години преди варијаблата за БГ имаме позитивна и голема вредност. А тава е БГ е членка на ЕУ и НАТО, БГ е на победничката страна, и тава треба да се исползува.

Апсолутно се интерферентни интересите на македонските БГ со интересите на ЕС и НАТО, принципите на ЕС и НАТО се и принципи на македонските БГ.

Во суштина освен подршка и катализирање на процесите на понатамошна демократизација и интеграција на РМ во ЕУ и НАТО, генерално и неможе БГ да направи повече за РМ.

Но на микро ниво или да не кажам индивидуално секогаш може повече от страна на БГ.
« Последно менување: Мај 12, 2010, 01:22:40 Daskal »
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Daskal

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

P.S.  Ве молам, не ги навредуваjте Хунзите; ние ниту jа управуваме Република Македониjа, ниту пак ги избираме неjзините управници :-)

;D
Сочувана

Daskal

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

Но, има ли това връзка с предложения от Република България договор за добросъседство? И каква е таа връзка? Този проектодоговор е доказателство пред цялата международна общност, че България възприема Македония като независима държава, като свой съсед който чувства за близък, и иска да помага за неговото развитие, външно-политически капацитет и политическа стабилност. С този договор, България иска да помогне Македония, освен независима, да стане и свободна държава, освободена от етно-фалшификаторските експерименти на Коминтерна, на югославските комунисти, и на разни прикрити и открити заговорници в днешно време за македонскиот язик и идентитет, но същевременно заговорници и за федерализация и унищожаване на Македония. Само една независима Македония, свободна, освободена от тези фалшификации, може да се превърне в фактор на обединение за сите граждани.

http://bkks.org/forum/index.php/topic,2291.msg12113.html#msg12113

+1, Согласен
Сочувана

ppan

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 219
    • Погледај го Профилот

Много е тъжно, ако наистина Младенов е бил уведомен предварително за желанието на неправителствени организации на български македонци да се срещнат с него, а той е отказал такава среща. А аз имах усещането, че позицията му в Скопие е добра, макар да останах с впечатлението, че нищо не се е подобрило след срещите му с македонските политици.
Сочувана

deko

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот

ППАН много е тъжно,прекалено мого, с това че не показал интерес да се срещне с непавителствените организации на българите от Македония, е еднакво как да им е забил нож в гърба.А всичката надежда за подоброто бъдщие и за събадната човекова спараведливост за макеонският българин се очакваше от този млад министер.Найтажното е че сега министерот им одвржа рацете на македонските власти и могат да правят каквото искат с българсите организции. клубове, и сл.Букефалистите много добре видоха слабост на неискусниот  млад министер, която в бъдщие много скъпо ще ги струва македонските българи.Найдоброто за всички в този момент е министерот да намери достатично време и да ги покани раководствата на тези български организации в София, и подробно да бъде запознаен за тяхните им проблеми и мъки,нали това е великоста на един човек който е на власт да помогне на свойт народ без разлика кадето и да е.Само по този начин младиот Младенов че има шанс да оправи своята голяма грешка и да каже на ,,братята македонисти,, да не се поиграваат с националните чувства на македонският българин“Всичко друго ще означава изгубена битка с титовата измислица наричана македонизам, а българите ще изживляват още едно поражение и този пат както и винаги не на бойното поле туку от дипломатическата неспособимост и равнодушност на одредени политически структури на който патритизмот им е страна дума.
Сочувана

Корени

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
    • Корени

Даскале, обикновено у хора живеещи извън сюза остава едно леко неправилно впечатлние какво и защо се случва в него. Това е защото малко неща се казват официално както са си.
Храта си мислят че е нещо като НАТО. Обаче не е!
Някои от западноевроейците му викат "Новата Римска Империя". По мирен път се създава нещо средно между СССР и САЩ. Полека-лека за затриват индентичностите на нациите, уж всичко хубаво, но за патриотизъм не се поощрява да се говори. Даже и национални знамена много-много да няма. Институциите се сливат, хората и езиците полека-лека ще се слеят и те. С времето с това свободно движение ще се омешаме.

Чичо ми емигрираха на времето в Канада. Братовчедка ми завърши университет в Чикаго, където се взеха с един германец от руски произход и сега май живеят във Франция. Какви ще са децата и внуците им? Сага поне сред познатите ми наблюдавам това много масово. Отишъл да учи или рабти в Германия или Австрия, задомисл се с тамошна, дошли тука фрацузи като обменни студенти, хванали се с българи, дошли шведи на почивка и т.н. и т.н.
Миналата Нова Година я празнувахме с приятели на остров Тасос. Във вилата на един приятел - англичанин. Имал кръчма в Лондон, продал я  и направил къща в Гърция и се преселили там.

След два века много от хората сигурно няма да знаят или да се интересуват дали са англичани, шведи, българи, сърби, испанци, руснаци, македонци... Това прави македонистите дето не са българи доста смешни. При всички положения като са тръгнали към ЕС трябва първо да се откажат от идеята да са от каквато и да е националност, защото тя просто няма да има значение. Предполагам и една от причините властите в София да не нятискат и да не спорят много като гърците. Ако Вардарска Македония влезе в ЕС, македонизма просто ще се стопи от самосебе си заради свободното движение на информация и хора. И така или иначе вече няма да има никакво заначение дали се приемаш за българин, албанец или македонец - правилата са еднакви за всички, определят се и се съблюдават централно.
Сочувана

Urban

• Full Member
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 197
    • Погледај го Профилот

Според мен македонизма ще си властва в МК дори и да влезнат в ЕС, освен ако наще не ги стиснат за шията тия от владата в Скопие. Сърбия никога няма да се откаже от МК и с всички сили ще пробва да я вземе на своя страна.
Сочувана

Корени

• Hero Member
  • Отсутен Отсутен
    • Погледај го Профилот
    • Корени

Опитах се да кажа, че самото нещо ЕС работи срещу националните държави и индентичностите, защото те пречат на това сливане в едно хомогенно "европейско цяло" или "европейска нация".
Това "българите в македония" много извън балканите няма да го разберат. Изобщо "българин" и "сърбин" или "грък" ще започне да звучи като "Берлинчанин" и "Франкфуртчанин".

"Така или иначе скоро няма да има знчение, защо сега да се занимваме с проблеми, които скоро ще шрестант да съществуват от самосебе си."

Разбира се, никой не знае какво ще излезе в крайна сметка от евроексперимента. А и има съпротива, когато хората осъзнаят в какво са ги набутали и решат че не им харесва. Сега ако има референдум, не се знае дали повечето европейци няма да гласуват против страната им да е в ЕС (докато все още я има)
Сочувана