Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Преглед

Порака:
1265 (0.253 по ден)
Старост:
Не е достапно
Датум на зачленување:
Септември 14, 2009, 09:09:34
Локално време:
Мај 28, 2023, 06:35:37
Последен пат пријавен:
Август 28, 2012, 03:07:58
Потпис:
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение