Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Михаил Апостолов на македонската википедија  (Прочитано 2012 пати)

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

Од денеска има статија за Михаил Апостолов - Попето на македонската википедија. Можете да ја видите тука.
« Последно менување: Март 10, 2009, 10:27:12 ohrid1941 »
Сочувана

Илинден

 • Global Moderator
 • Full Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 226
 • СВОБОДА ИЛИ СМЪРТЪ ЗА МАКЕДОНИЯ!
  • Погледај го Профилот
Одг: Михаил Апостолов на македонската википедија
« Одговори #1 на: Март 10, 2009, 11:18:44 »

Браво! Во последно време македонската верзија на Википедија е збогатена со многу интересни статии.
Сочувана