Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Арт театър с изненади за Деня на София  (Прочитано 929 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Арт театър с изненади за Деня на София
« на: Септември 17, 2009, 10:09:55 »

Арт театър с изненади за Деня на София

http://culture.actualno.com/news_261724.html

Арт театър кани жителите и гостите на столицата на празнични спектакли на 17 септември - Денят на София, предаде БТА.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !