Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Българка грабна “Еми”  (Прочитано 1485 пати)

TheCrow

  • Newbie
  • *
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 30
    • Погледај го Профилот
Българка грабна “Еми”
« на: Септември 14, 2009, 11:39:52 »

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-09-14&article=293781

За пръв път най-престижната телевизионна награда "Еми" попадна в ръцете на българин...
Сочувана
"We don't see things as they are, we see them as we are."