Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Ограмотяване на българските европейци  (Прочитано 949 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Ограмотяване на българските европейци
« на: Септември 13, 2009, 11:52:58 »

Ограмотяване на българските европейци

http://today.actualno.com/news_261249.html

Качеството на образованието спадало, а децата масово не можели да пишат смислени повествования, каза новата министърка на образованието Йорданка Фандъкова. На темата се спира Георги Папакочев.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !