Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Адаптација на текст од латиница на кирилица  (Прочитано 5713 пати)

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

Ако не сте во можност на вашиот компјутер да пишувате на кирилица, адаптирајте ги текстовите на латиница на следната веб страна:

http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php
Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Адаптација на текст од латиница на кирилица
« Одговори #1 на: Март 12, 2009, 04:10:48 »

Денес еден од учесниците во форумот ме извести дека адаптација на текстови од латиница на кирилица може да се прави и на следната страница:

http://2cyr.com/

Голема благодарност до него.


Сочувана