Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Почнува фестивалот „Ристо Шишков“ во Струмица  (Прочитано 1069 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

Почнува фестивалот „Ристо Шишков“ во Струмица

http://www.makfax.com.mk/mk-mk/Details.aspx?itemID=8734

Претставата „Тапани во ноќта“ на прилепскиот театар вечерва во Струмица ќе го отвори 17-то издание на меѓународниот фестивал на камерен театар „Ристо Шишков“.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !