Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: New York Times Arhiva  (Прочитано 2513 пати)

jasbukivedi

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 22
  • Погледај го Профилот
New York Times Arhiva
« на: Март 09, 2009, 03:44:43 »

http://query.nytimes.com/mem/archive-free/pdf?_r=1&res=9A00E3DE1338E633A25750C2A9629C946496D6CF

Za tie koi go zborat angliskiot jazik mora da prochitate za srbskiot teror. Mnogo lugje zaboraviha, no arhivata chuva spomenot!
Сочувана

lady

 • Jr. Member
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 57
  • Погледај го Профилот
Одг: New York Times Arhiva
« Одговори #1 на: Март 09, 2009, 05:27:15 »
За србскиот терор врз бугарското население пишува во Карнегиевата комисија која ја има издадено Култура Скопје, како и во друга тема што ја спомнав книгата Белиот терор, со детални податоци со лица до број и од кои населени места се
Сочувана