Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Стојан Христов  (Прочитано 2834 пати)

lady

  • Jr. Member
  • **
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 57
    • Погледај го Профилот
Стојан Христов
« на: Март 09, 2009, 09:50:59 »

Авторот е член на МАНУ.. ја препорачувам неговата книга која ја имаше во Скопје незнам дали се уште....„Херои и убијци„.....многу отворено ја кажува вистина а чудно да го дозволат кај нас да се чита...мегудругото повеке има посветено за Ванчо Михајлов
Сочувана