Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: GOOGLE : BG / MKD  (Прочитано 4208 пати)

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
GOOGLE : BG / MKD
« на: Јули 26, 2009, 01:18:38 »

Македонски = български според търсачката на Google

http://bloodys.com/?p=2191
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени
Одг: GOOGLE : BG / MKD
« Одговори #1 на: Август 09, 2009, 12:39:39 »

Ами... да, какво странно има? Според EU също http://www.eurominority.eu/version/maps/map-european-languages.asp
« Последно менување: Август 09, 2009, 12:42:16 tech_noir »
Сочувана