Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: фотографии  (Прочитано 4038 пати)

lady

 • Jr. Member
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 57
  • Погледај го Профилот
фотографии
« на: Март 08, 2009, 10:06:00 »

Доколку некој има можност би сакала и би било добро да ги пуштат фотографиите кои ги има во Алманахот, од чествувањето за Тодор Александров во Штип во времето пред Втората св.војна
Сочувана

Илинден

 • Global Moderator
 • Full Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 226
 • СВОБОДА ИЛИ СМЪРТЪ ЗА МАКЕДОНИЯ!
  • Погледај го Профилот
Одг: фотографии
« Одговори #1 на: Март 08, 2009, 11:45:48 »


Град Штип со ХисаротУчителки во Штип, 1915г.Училишен хор, Штип, 1917-1918г.Чествување за Тодор Александров, Штип, 1942г.Чествување за Тодор Александров, Штип, 1942г.
« Последно менување: Март 08, 2009, 11:47:31 Илинден »
Сочувана

lady

 • Jr. Member
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 57
  • Погледај го Профилот
Одг: фотографии
« Одговори #2 на: Март 09, 2009, 09:38:34 »

Браво,браво, многу Ти благодарам, има уште ....и јас сакав да ставам нешто но многу кв се и не мозев да ги вметнам....сепак многу ми е мило што си се потрудил.
Сочувана