Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: БАРАМ КНИГА  (Прочитано 7040 пати)

лејди

 • Гостин
БАРАМ КНИГА
« на: Март 03, 2009, 09:41:26 »

ДАЛИ НЕКОЈ МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ СО НЕКОЈ ПРЕДЛОГ ИЛИ СОЗНАНИЕ КАКО ДА ДОЈДАМ ДО КНИГАТА НА ЛЈУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ НА БУГАРСКИ ЈАЗИК „С ЛИЦЕ КАМ ИСТИНАТА„
 Благодарам
Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: БАРАМ КНИГА
« Одговори #1 на: Март 03, 2009, 04:40:33 »

Книгата на Љубчо Георгиевски со наслов "С лице към истината" е издадена во 2007 година од издавачката куќа "Балкани". Цената на оваа книга e 13 лева и може да се порача од интернет страницата на книжарницата Хеликон:

http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=128253
Сочувана

лејди

 • Гостин
Одг: БАРАМ КНИГА
« Одговори #2 на: Март 03, 2009, 10:46:00 »            Многу блгодарам, ви пожелувам се најубаво
Сочувана

Nikovski

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 27
  • Погледај го Профилот
Одг: БАРАМ КНИГА
« Одговори #3 на: Март 06, 2009, 09:40:55 »

Добър вечер ! Някой може ли да ми каже от къде да си купя книгите на Иван Михайлов,или дали ги има някъде online в интернет ?
Сочувана
Óglaigh na hÉireann

Nikovski

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 27
  • Погледај го Профилот
Одг: БАРАМ КНИГА
« Одговори #4 на: Март 07, 2009, 08:20:07 »

Има книги на Ванчо Михайлов в книжарницата на "Сите българи заедно" на улица Пиротска 5 в София.
А мемоарите на Ванчо Михайлов може да си ги поръчаш от МПО-Любен Димитров.
http://www.makedonskatribuna.com/
Ами благодаря за информацията,ама не съм от София  ::)  Това МПО -Любен Димитров е отхвърлено от всички македонски българи в Америка,не бих им дал пари .
Сочувана
Óglaigh na hÉireann

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: БАРАМ КНИГА
« Одговори #5 на: Март 07, 2009, 10:25:01 »

Георгиев, каква врска има купувањето на книги со тоа дали некоја организација е отфрлена или не е? Ти вистина ли сакаш да купиш книги или имаш некаква друга задача? Да не мислиш дека МПО Љубен Димитров ги продава книгите со променета содржина и текст? :-)
Сочувана

Nikovski

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 27
  • Погледај го Профилот
Одг: БАРАМ КНИГА
« Одговори #6 на: Март 08, 2009, 08:51:28 »

Георгиев, каква врска има купувањето на книги со тоа дали некоја организација е отфрлена или не е? Ти вистина ли сакаш да купиш книги или имаш некаква друга задача? Да не мислиш дека МПО Љубен Димитров ги продава книгите со променета содржина и текст? :-)
Немам никаква задача бре .
Сочувана
Óglaigh na hÉireann