Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Народен Театър "Иван Вазов"  (Прочитано 1255 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Народен Театър "Иван Вазов"
« на: Август 23, 2009, 04:03:58 »

Народен Театър "Иван Вазов"

http://www.teatri.vlez.bg/?showpage=17730
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !