Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Македонците крем на бугарското општество  (Прочитано 3014 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот

Тука ќе го најдете фељтонот "Македонците крем на бугарското општество" објавуван во 16 продолженија во "Утрински весник" од авторот Виктор Цветановски кој е познат како еден од предводниците на анти-бугарската медиумска кампања во изминатиот период во Македонија. Овој фељтон предизвика многу коментари во Македонија. Во текстовите можат да се забележат големи недоследности што побудува интерес за дополнителни коментари и полемики.


Македонците крем на бугарското општество (1)
Половината бугарски политичари со македонски корени

Македонците крем на бугарското општество (2)
Струмичка Штука и' даде премиер на Бугарија

Македонците крем на бугарското општество (3)
Таткото голем Македонец, синот успешен Бугарин

Македонците крем на бугарското општество (4)
Георги Димитров комунист со светски маштап

Македонците крем на бугарското општество (5)
Ресенецот Љапчев бил бугарски Бизмарк

Македонците крем на бугарското општество (6)
Димитар Талев се крепеше од љубовта спрема Македонија

Македонците крем на бугарското општество (7)
Македонската борба пренесена од штипјанецот Милетич

Македонците крем на бугарското општество (8)
Радев прв дипломат на Софија

Македонците крем на бугарското општество (9)
Христо Силјанов ја раскажа драмата за Илинден

Македонците крем на бугарското општество (10)
Длабоките траги на Андреј Луканов

Македонците крем на бугарското општество (11)
Татарчев голем заштитник на бугарштината

Македонците крем на бугарското општество (12)
Ресенец главен организатор на политички атентати

Македонците крем на бугарското општество (13)
Валкано побугарчување на големиот поет

Македонците крем на бугарското општество (14)
Михаил Сматракалев премолчуван и заборавен

Македонците крем на бугарското општество (15)
Сликаа и сонуваа за слободата на Македонија

Македонците крем на бугарското општество (16)
Феноменот на Ванѓа го освои Балканот
« Последно менување: Март 08, 2009, 11:49:07 ohrid1941 »
Сочувана