Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Мая Вапцарова за Никола Вапцаров.  (Прочитано 1560 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Мая Вапцарова за Никола Вапцаров.
« на: Август 14, 2009, 12:23:59 »

Мая Вапцарова за Никола Вапцаров.

http://www.bg-poeti.vlez.bg/?showpage=46878
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !