Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: МАКЕДОНСКА МАТЕМАТИКА  (Прочитано 1460 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
МАКЕДОНСКА МАТЕМАТИКА
« на: Септември 17, 2009, 12:46:15 »

Еден од седум Германци се за враќање на Берлинскиот ѕид

Еден од седум Германци сака Берлинскиот ѕид да биде изграден повторно, бидејќи живееле подобро кога земјата била разделена

ова е од : http://forum.com.mk/_tools/article/8706/view

а ептен по логично е да биде вака :

Шест од седум Германци НЕ сака Берлинскиот зид да биде изграден повторно, бидейки НЕ живееле подобро кога земята била разделена !

Ова е како математиката на Хорхе : 39% = 100% а 51% = 5%.  БРАВО, БРАВО, БРАВО !!!
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !