Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: КЪМ АДМИНИСТРАТОРА  (Прочитано 9486 пати)

александър

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 214
  • Погледај го Профилот
КЪМ АДМИНИСТРАТОРА
« на: Ноември 07, 2009, 11:29:37 »

Искам да попитам администратора,защо компетента ми трие постовете?С какво съм нарушил правилата на форума?И оказвали се някакъв контрол на глобалния модератор?Дали той не си превишава правата и ако си ги превишава какви са последствията?
Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: КЪМ АДМИНИСТРАТОРА
« Одговори #1 на: Ноември 07, 2009, 11:43:17 »

Благодарам за забелешката. Ве повикувам и двајцата да ги надминете евентуалните лични проблеми и провокации меѓу вас. Да ве потсетам дека тука ги дебатираме коментарите и ставовите на членовите во форумот, а не членовите. Видете правило 12:

Во овој форум се коментираат само изнесените ставови, а никогаш авторите на ставовите, било нивни автори да се учесници во форумот или други лица. Членот не смее да ги уништува темите на форумот со други информации кои не се поврзани со темата, тенденциозен говор на иронија, лични дискусии и слично. За се' што не е поврзано со темите на форумот, постојат приватните пораки.
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: КЪМ АДМИНИСТРАТОРА
« Одговори #2 на: Ноември 08, 2009, 11:29:16 »

Искам да попитам администратора,защо компетента ми трие постовете?С какво съм нарушил правилата на форума?И оказвали се някакъв контрол на глобалния модератор?Дали той не си превишава правата и ако си ги превишава какви са последствията?

Постинги от типа на "благословии" по адрес на "слепока Слави Трифонов" и т.н. ще трябва да се трият и занапред !
http://bkks.org/forum/index.php/topic,1497.0.html

Засега се надявам да се ограничим с изтрития "безценен" постинг, ако няма рецидиви по-нататък !
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

MacedonBG

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 762
  • Погледај го Профилот
  • Българският националистически форум
Одг: КЪМ АДМИНИСТРАТОРА
« Одговори #3 на: Август 23, 2011, 04:13:01 »

Не би било зле форума да се доведе до SMF 2.0 след това със този модул http://download.simplemachines.org/?smflanguages;lang=bulgarian всичко ще се чете на български език.  ;)
Сочувана
Българският националистически форум http://www.forum.bg-nacionalisti.org/index.php
Facebook account - Kaloian Ivanov Macedonbg