Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: " И С Т О Р И Я Т А ... "  (Прочитано 1689 пати)

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
" И С Т О Р И Я Т А ... "
« на: Август 10, 2009, 11:01:32 »

И Крали Марко под ножа... Направиха го "македонски средновековен крал"

http://today.actualno.com/news_255929.html
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Одг: " И С Т О Р И Я Т А ... "
« Одговори #1 на: Август 10, 2009, 12:58:18 »

„Сител” (Македония): Българите си присвоиха знамената на илинденските въстаници, на Македоно-Одринското опълчение и дори на Скопския полк

http://focus-news.net/?id=n1237601
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !