Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: "Опероса" в "Евксиноград" ще представи "Човешкият глас" на Пуленк  (Прочитано 1532 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот

"Опероса" в "Евксиноград" ще представи "Човешкият глас" на Пуленк

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2009/08/06/767149_operosa_v_evksinograd_shte_predstavi_choveshkiiat_glas/
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !