Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Българска фонетична кирилица !  (Прочитано 4333 пати)

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Българска фонетична кирилица !
« на: Јули 26, 2009, 04:44:41 »

Инсталиране на Българска фонетична кирилица:

http://dankov.hit.bg/phonetic/

http://download.cnet.com/Bulgarian-Phonetic-Keyboard-Layout/3000-2110_4-10657281.html
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Българска фонетична кирилица !
« Одговори #1 на: Јули 26, 2009, 02:55:08 »

Одличен софтвер, и јас го употребувам. :-)
Сочувана