Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Българите от Голо бърдо - Албания  (Прочитано 2883 пати)

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Българите от Голо бърдо - Албания
« на: Јануари 13, 2010, 12:38:14 »

Точно сега по програма "Хоризонт" една фолклористка разказва за българите от Голо бърдо (Албания):

http://213.222.53.195/horizontlive
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

raljo

 • Newbie
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1
  • Погледај го Профилот
Одг: Българите от Голо бърдо - Албания
« Одговори #1 на: Март 07, 2010, 03:06:36 »

Филмче за Голо бърдо - http://www.youtube.com/watch?v=h5fS2np25xY
Сочувана