Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Доживяхме братя.  (Прочитано 247904 пати)

опълченец

  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3247
    • Погледај го Профилот
Одг: Доживяхме братя.
« Одговори #1605 на: Јануари 26, 2023, 07:07:51 »

Сведоштво на Свето Грнчаров од Тетово за теророт врз него и неговиот татко за време на Југославија.

https://www.youtube.com/watch?v=IOCh_qCWm3g
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!