Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Спаска Митрова, реален бугарски патриот  (Прочитано 178639 пати)

Competent

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3619
    • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #930 на: Март 10, 2011, 11:05:19 »

Нови мъки за Спаска!
http://balkani.actualno.com/news_338511.html


Цитат
Бащата Воислав Савич е получил уверение, че по закон малката Сузана не може да напусне Македония без негово съгласие.
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !