Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Спаска Митрова, реален бугарски патриот  (Прочитано 168735 пати)

Апостол

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 509
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #30 на: Јули 25, 2009, 10:25:36 »

И  во  времето на  Караџорџевиќ  и  во  времето  на  Тито-Ранковиќ-Колишевски,  кога  им  се  судело  и се  прогонувале  Бугарите , никаде  не  пишувале  дека  им  се  суди  и  се прогонуваат   затоа  што  се  Бугари.Никоја  власт   не  е  толку  наивна  да  своите  злосторства  ги   запишува  и  евидентира  во писмена  форма....
Сочувана

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #31 на: Јули 25, 2009, 11:36:52 »

Апостоле,

Компетент и Исперих ни од далеку го немат преживеано тоа што ние го доживуваме како декларирани бугари во Р. Македония.Можеби не знаат ама повеке ми се чини оти се прават оти не знаат во каква каша сме ние бугарите во РМ. Тие си се под дебела сенка и многу им пука за тоа што се случува овде. Не третираат како кретени па редовно ни држат лекции и ни делат памет како да сме фалични. Ги гледам редовно се присутни на форумот и би требало ако не повеке барем да ги читат материялите од двете теми : "ЕЗИК НА ОМРАЗАТА ИЗЛЪЧВАТ КЪМ БЪЛГАРИЯ МАКЕДОНСКИТЕ МЕДИИ" и "Просрпски и югословенски говор во македонските медиуми" за да разберат оти во македонскиот медиумски простор важи едно НЕПИШАНО правило. БОЙКОТ СО МОЛК за се што е позитивно за бугарската кауза ! За Бугария : или лошо или ништо ! Како тогаш сакате медиумите да пишуват за Спаска? Еве ви една работна задача. Клубот на чий сайт сте присутни постои веке година и кусур, Найдете во некой од релевантните медиуми во Македония макар едно зборче за клубот, нека е и во негативна конотация . ЕДНО ЕДИНСТВЕНО ЗБОРЧЕ и ке ве наградам повеке од наградата што я нудеше новиот министер без портфейл. Е сега за да не се мачите веднаш ке ви кажам оти такво нешто НЕМА. Не оти ние не сакаме, СИСТЕМОТ не дозволува. Фамозниот Меморандум , за кой Компетент обича да се закача не доби апсолутно никаква гласност во РМ. Од блиски на раководството на клубот лугье знам оти е испратен до сите адреси кои се наведени на почетокот од меморандумот. Никаде, со ниту една буква - реакция НЕМА ! Е затоа единствена потпора ни останува Бугария ! И обврска на Бугария е да се грижи за нас како што се грижи за вас. НЕ БАРАМЕ ПАРИ, бараме поткрепа !!!
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Апостол

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 509
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #32 на: Јули 25, 2009, 12:31:46 »

НЕ  БАРАМЕ  ПАРИ.Ги  бараме само  и  единствено  основните чоевекови права  кои  во  Република Македонија  ги  имаат  македонските   Роми, Турци,Албанци,Власи  и  другите  македонски  народи.НИШТО  ПОВЕЌЕ.
Сочувана

Апостол

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 509
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #33 на: Јули 25, 2009, 01:10:28 »

Најмалку  што  треба  да  направат  дипломатите-МВнр  в   Софиа  е  од   властите  в  Скопие   да   побараат  за   случајот  во писмена  форма да  се  одговори ДАЛИ, кој,кога, каде  и на  каков  начин  и  го дал  решението  за  чие  неизвршување  е  осудена.Ако на  ова  одговорат  како  тоа   законот налага, таа  нека  лежи затвор  а  ако  на  тоа  немаат  одговор   дискриминацијата  е  очигледна  и  на  тоа   не  смее  да  се  мижи. Молчењето  на  Софиа  за  ова  значи  јасна  и  недвисмислена подршка  на  асимилацијата  која  ја  врши  Белград  и  подршка  на  Југословенската  колонијална политика   во  македонија.Тоа  е  веќе велепредавство....
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #34 на: Јули 25, 2009, 05:42:41 »

Всички знаят какво трябва да направи БГ и властите в БГ, обаче никой няма никакви претенции към вашата държава ?! Ето това е чудно за нас - българите от БГ. Някои постинги дори звучат като целенасочено настройване против БГ ...
Ходите по ресторанти и на приятелски срещи с БГ дипломати, не им казвате какво искате, а после ги плюете по форумите, че не се грижели за вас !  >:(

Не мислете, че ние като живеем в БГ всичко ни е по мед и масло, държавата винаги се грижи за нас и т.н. Общо взето, вършим си работата сами !
Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се !

Също така казвате "Абе вие не знаете какво е при нас и не може да давате акъл!" Вярно, че вие си знаето по-добре какво е, но след като очаквате помощ и подкрепа отвън, то ще трябва да се съобразите с мнението на хората и държавните власти, от които се очаква тази помощ или подкрепа ...
Иначе, в един хубав момент някой може да каже "Щом толкова много знаете и нашето мнение не ви е нужно, тогава оправяйте се сами!" ... А точно това не бива да става !  ::)
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Исперих

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 118
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #35 на: Јули 25, 2009, 10:24:58 »

Апостоле,

Компетент и Исперих ни од далеку го немат преживеано тоа што ние го доживуваме како декларирани бугари во Р. Македония.Можеби не знаат ама повеке ми се чини оти се прават оти не знаат во каква каша сме ние бугарите во РМ. Тие си се под дебела сенка и многу им пука за тоа што се случува овде. Не третираат како кретени па редовно ни држат лекции и ни делат памет како да сме фалични. Ги гледам редовно се присутни на форумот и би требало ако не повеке барем да ги читат материялите од двете теми : "ЕЗИК НА ОМРАЗАТА ИЗЛЪЧВАТ КЪМ БЪЛГАРИЯ МАКЕДОНСКИТЕ МЕДИИ" и "Просрпски и югословенски говор во македонските медиуми" за да разберат оти во македонскиот медиумски простор важи едно НЕПИШАНО правило. БОЙКОТ СО МОЛК за се што е позитивно за бугарската кауза ! За Бугария : или лошо или ништо ! Како тогаш сакате медиумите да пишуват за Спаска? Еве ви една работна задача. Клубот на чий сайт сте присутни постои веке година и кусур, Найдете во некой од релевантните медиуми во Македония макар едно зборче за клубот, нека е и во негативна конотация . ЕДНО ЕДИНСТВЕНО ЗБОРЧЕ и ке ве наградам повеке од наградата што я нудеше новиот министер без портфейл. Е сега за да не се мачите веднаш ке ви кажам оти такво нешто НЕМА. Не оти ние не сакаме, СИСТЕМОТ не дозволува.
Дисиденте, никой не ви третира като кретени. Да си мислите че е така е плод на вашето въображение - някаква черта в македонския характер която ви кара да си мислите че всякакъв вид критика, дори конструктивна, или несъгласие е проява на пренебрежение, заяждане или някакъв друг вид негативно отношение.  Не е така, не ни го преписвайте.

Това което ние не разбираме (и което българите в България като цяло не биха разбрали) е как хем твърдите че сте македонци (по народност, не само по паспорт) хем че македонците и македонската система ви подлагат под систематически тормоз и дискриминация заради самосъзнанието ви.  Каква е логиката в това аз да твърдя че съм българин, че съм част от мнозинството в България и че същото това българско мнозинство и българската система ме тормозят заради съзнанието ми?  Та тва е пълен абсурд - "Българин съм ама българите ме тормозят защото съм румънец".  Е тва повечето хора ще го разберат като "Българин съм кога ми е угодно, но кога не ми е угодно ставам румънец".  Не е необходимо да обяснявам защо повечето хора в България така ще го разберат, само казвам че така ще го разберат и че следователно от тях не може да очаквате подкрепа кога твърдите че сте македонци ама в Македония ви тормозят защото сте българи.
 
Колкото до Спаска, кога пишете в РМ, до македонските власти и медии не е необходимо въобще да засягате каква е тя по паспорт или етнос - тя е млада жена и майка тормозена от бившия си мъж-наркоман и връзкар и от съдебната ви система в която парите и връзките са по-важни от правата на една една млада майка и на нейното дете.  Или у вас това е толкова нормално че на никой не би му направило впечатление?

И не се женете за сърби по дяволите.  Колко хубаво са видяли българите от сърби, та за тях взеха да се женят?  От тая комбинация ни един свесен брак не знам да е излязъл.

Фамозниот Меморандум , за кой Компетент обича да се закача не доби апсолутно никаква гласност во РМ. Од блиски на раководството на клубот лугье знам оти е испратен до сите адреси кои се наведени на почетокот од меморандумот. Никаде, со ниту една буква - реакция НЕМА ! Е затоа единствена потпора ни останува Бугария ! И обврска на Бугария е да се грижи за нас како што се грижи за вас. НЕ БАРАМЕ ПАРИ, бараме поткрепа !!!
За кой фамозен меморандум става дума?
« Последно менување: Јули 25, 2009, 10:37:57 Исперих »
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #36 на: Јули 25, 2009, 10:36:26 »

Това което ние не разбираме (и което българите в България като цяло не биха разбрали) е как хем твърдите че сте македонци (по народност, не само по паспорт) хем че македонците и македонската система ви подлагат под систематически тормоз и дискриминация заради самосъзнанието ви.  Каква е логиката в това аз да твърдя че съм българин, че съм част от мнозинството в България и че същото това българско мнозинство и българската система ме тормозят заради съзнанието ми?  Та тва е пълен абсурд - "Българин съм ама българите ме тормозят защото съм румънец".  Е тва повечето хора ще го разберат като "Българин съм кога ми е угодно, но кога не ми е угодно ставам румънец".  Не е необходимо да обяснявам защо повечето хора в България така ще го разберат, само казвам че така ще го разберат и че следователно от тях не може да очаквате подкрепа кога твърдите че сте македонци ама в Македония ви тормозят защото сте българи.

E, Исперих, тук не си разбрал - барем хората от форума не се смятат за македонци по народност, а за етнически българи от Македония ! Мислех, че поне това е ясно ....
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #37 на: Јули 25, 2009, 10:52:34 »

Цитат: Исперих
За кой фамозен меморандум става дума?

Eто за този:
http://bkks.org/docs/Memorandum_MK.pdf
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Исперих

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 118
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #38 на: Јули 25, 2009, 10:53:27 »


E, Исперих, тук не си разбрал - барем хората от форума не се смятат за македонци по народност, а за етнически българи от Македония ! Мислех, че поне това е ясно ....

Туй още не съм видял някой да го е казал, мисля че е твоя интерпретация която може да е вярна, а може и да не е.  Това което видях е че много страници се написаха че нямало българско малцинство в РМ, че бугари от Македония били същите като новомакедонците и че за бугарите се говори все в трето число.  Зарад туй и някои други неща ми се струва че етническите българи от Вардарска Македония са представени много зле в тоя форум.
Сочувана

Исперих

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 118
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #39 на: Јули 25, 2009, 10:57:40 »

Цитат: Исперих
За кой фамозен меморандум става дума?

Eто за този:
http://bkks.org/docs/Memorandum_MK.pdf

А да, за този.  Не знам що ми мина през акъла че може нещо за Спаска да става дума - остарявам и изкуфявам явно. 
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #40 на: Јули 25, 2009, 11:00:56 »


E, Исперих, тук не си разбрал - барем хората от форума не се смятат за македонци по народност, а за етнически българи от Македония ! Мислех, че поне това е ясно ....

Туй още не съм видял някой да го е казал, мисля че е твоя интерпретация която може да е вярна, а може и да не е.  Това което видях е че много страници се написаха че нямало българско малцинство в РМ, че бугари от Македония били същите като новомакедонците и че за бугарите се говори все в трето число.  Зарад туй и някои други неща ми се струва че етническите българи от Вардарска Македония са представени много зле в тоя форум.

Наистина тук не пишат много хора, но мисля, че смесваш впечатленията си с тези от други форуми ...
Моите опасения бяха, че емоциите на македонските българи понякога хитро се насочват от заинтересовани среди в неправилна посока.  ::)
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #41 на: Јули 25, 2009, 11:03:32 »

Цитат: Исперих
За кой фамозен меморандум става дума?

Eто за този:
http://bkks.org/docs/Memorandum_MK.pdf

А да, за този.  Не знам що ми мина през акъла че може нещо за Спаска да става дума - остарявам и изкуфявам явно.

Е, това викам и аз - един такъв Клуб би трябвало да излиза с правозащитни становища по проблеми като този на Спаска ...
Иначе с глобалните въпроси има много мераклии да се занимават ...
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #42 на: Јули 25, 2009, 11:12:39 »

Цитат: Исперих
Туй още не съм видял някой да го е казал, мисля че е твоя интерпретация която може да е вярна, а може и да не е.  Това което видях е че много страници се написаха че нямало българско малцинство в РМ, че бугари от Македония били същите като новомакедонците и че за бугарите се говори все в трето число.  Зарад туй и някои други неща ми се струва че етническите българи от Вардарска Македония са представени много зле в тоя форум.

Това, което се каза е, че обособяването на БГ "малцинство" не е полезно за българската кауза, защото води до капсулация, изолация и предполага спиране на ребългаризационния процес !  ::)
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #43 на: Јули 26, 2009, 01:40:11 »

Цитат
Това което ние не разбираме (и което българите в България като цяло не биха разбрали) е как хем твърдите че сте македонци (по народност, не само по паспорт) хем че македонците и македонската система ви подлагат под систематически тормоз и дискриминация заради самосъзнанието ви.

Исперих,
те молам кажи ми каде на овой форум я имаш прочитано горната формулация? Кой од нас , македонските бугари што пишуваме на овой форум имаме изявено таква глупост. Ако немаш доверба во мене прочитай ги нашите текстови и ако найдеш нешто подобно тогаш ке дискутираме. Вака како е напишано, за нас е многу навредливо. Различните ставови по одредени прашаньа не треба да не плашат. Напротив, од спротиставеноста треба да произлезе решението за македонското прашанье. Е тука е Компетент во право кога вели оти ова преку форуми не се решава. За ова сепак е потребна МАСА на коя ке седнеме, силно ке тропнеме и ке се разбереме за Македония! Представници од нас -  БУГАРИТЕ од Македония и челните лугье на Бугария. Само не како Сергей, дойде во Скопйе и не найде за потребно да се сретне со претставници на бугарската општност во Македония. Другите околу нас не прават така !
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: Спаска Митрова, реален бугарски патриот
« Одговори #44 на: Јули 26, 2009, 02:56:19 »

ВМРО-Варна, 24.07.2009
ДЕКЛАРАЦИЯ


През последните дни стана известен един особено неприятен случай с българската гражданка Спаска Митрова.  От януари 2009 г.  младата жена, която се самоопределя като българка,  не може да се яви на държавен изпит в Югозападния университет “Н. Рилски” в Благоевград, където е студентка по английска филология. Причината бе, че бившият й съпруг със съдействието на социалните служби в родния й гр. Гевгелия я преследва със съдебни дела заради българския й произход и заплахи да вземе дъщеричката им.

След системен физически тормоз по време на брака заради отказа на Спаска Митрова да оттегли подадените преди 4 години документи за българско гражданство съпругът й предприел психически тормоз след раздялата им, за да вземе детето и да го възпита като “македонка”. Младата жена е осъдена от Основния съд в Гевгелия веднъж условно, че не била осигурила легло и условия бащата да вижда детето в нейното жилище и втори път на 3 месеца затвор ефективно за това, че не е изпълнила съдебно решение, което никой не й е връчил, нито доставил по какъвто и да е начин.

Апелационният съд в Скопие потвърди присъдата и с решение на Основния съд в Гевгелия и на 14 юни Спаска Митрова трябва да влезе в затвор за 3 месеца.От април т.г. с указ на вицепрезидента А. Марин тя е български гражданин, затова веднага се обърнала с молба за помощ към българското посолство в Скопие и консулството ни в Битоля. Две седмици дипломатите ни обещават съдействие на младата жена, но реални постъпки или конкретни действия няма. Вероятно съдбата на една млада българка е последното, което ги вълнува в момента, в който се решава личната чиновническа съдба заради смяната на правителството в България. Говорителят на Външно министерство Горанов няколкократно поема ангажимент да се вземе решение по казуса “Спаска Митрова”. От 23 юли той е в отпуск и не вдига телефона си.

Преди седмица Спаска Митрова изпрати апел за помощ и до президента Георги Първанов и премиера на България С. Станишев, преди това чрез съда в Гевгелия е депозирала молба за помилване до президента на РМакедония Георге Иванов с надеждата да не отнемат детето.

ВМРО  призовава новите власти в България да поставят открито пред Скопие въпроса за правата на нашите сънародници. Дори само деклариран интерес от страна на българските дипломати за съдбата на българската гражданка с искане да се изчака последната дума на президента Иванов по помилването й би могло да спаси Спаска Митрова от затвора. ВМРО настоява да не позволяват повтарянето на подобни „либийски случаи” на 40 км от българската граница. Подобна гавра с български граждани е системно повтаряна в „държавата Македония”,  кандидатка за членство в ЕС. На тази практика трябва да бъде сложен край и всички виновници за настоящият случай да бъдат наказани своевременно.
Сочувана