Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Честита Ни новата 2016 година  (Прочитано 2700 пати)

опълченец

  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3148
    • Погледај го Профилот
Честита Ни новата 2016 година
« на: Јануари 01, 2016, 10:51:25 »

Ние сме днес със Вас в едно. Налейте си от старото вино за миналите дни! Налейте си и чашите не бройте! Догоре ги пълнете! Да пием заедно, другари мой, за миналите дни! Живи и здрави, до година до амина!


http://vbox7.com/play:9ef83114
Сочувана
Гордей се, майко Българио, с твоите синове герои!