Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Македонска и бугарска телевизиjа  (Прочитано 24238 пати)

veritas

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2728
  • Погледај го Профилот
Одг: Македонска и бугарска телевизиjа
« Одговори #30 на: Јуни 08, 2013, 08:37:28 »

Дискавъри ченъл на български

http://bg.discovery-distribution.com/

http://tv.dir.bg/tv_kanal_dnevna.php?id=10

Нешънъл джеографик ченъл на български

http://natgeotv.com/bg

FOX ченъл на български

http://foxtv.bg/

Дисни ченъл на български

http://www.disney.bg/

History ченъл на български

http://www.historytvbulgaria.com/home.html

Cartoon Netowork на български

http://www.cartoonnetwork.bg/

TLC ченъл на български

https://bg-bg.facebook.com/tlc.bulgaria
« Последно менување: Јуни 08, 2013, 09:28:56 veritas »
Сочувана

veritas

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2728
  • Погледај го Профилот
Одг: Македонска и бугарска телевизиjа
« Одговори #31 на: Јуни 08, 2013, 02:00:48 »

AXN ченъл на български

http://www.axn-bulgaria.com/

The Voice на български

http://www.thevoice.bg/
Сочувана

veritas

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2728
  • Погледај го Профилот
Одг: Македонска и бугарска телевизиjа
« Одговори #32 на: Јуни 13, 2013, 06:25:34 »


HBO ченъл на български

http://www.hbo.bg/
Animal Planet на български

http://bg.discovery-distribution.com/kanali/Animal-Planet/program/


Eurosport на български

http://tv.eurosport.bg/
« Последно менување: Јуни 13, 2013, 06:28:02 veritas »
Сочувана