Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: ЕЗИК НА ОМРАЗАТА ИЗЛЪЧВАТ КЪМ БЪЛГАРИЯ МАКЕДОНСКИТЕ МЕДИИ  (Прочитано 337757 пати)

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени

Любомир Липошлиев в 7дни http://www.youtube.com/watch?v=YGjAQbfQDo8
Сочувана

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

Полициските панцири паднаа од бугарски „Марс“

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=E59959BA0E791C458B47C8E0F36DDF58

Полициските панцири произведени во бугарската фирма „Марс Армор“ стигнале во МВР преку рекламната агенција „Линк медиа плус“
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Византиството на Балканот
Стефан Влахов Мицов
http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=1802&ArticleID=120961

Тъпо и гнусно !   >:(
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Љупчо не реагира на изјавите на Љубен за Љубчо
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=939928477&id=9&setIzdanie=21779

Цитат
Јавниот обвинител Љупчо Шврговски одлучил да не поведе истрага за изјавите на Љубен Пауновски, поранешен министер за одбрана, кој минатиот месец изјави дека државниот врв, односно Љубчо Георгиевски, од 2001 година планирал поделба на Македонија и обединување на двата дела со Албанија и Бугарија
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Марин Райков: България очаква ясно потвърждение за отказа от помилване на Спаска Митрова

http://focus-news.net/?id=n1252484
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Македония: Няма да помилваме Спаска Митрова

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2009/09/04/makedoniia-niama-da-pomilvame-spaska-mitrova.77168
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

„Македонија засрамена како и за Спаска“

http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=113400
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

И не само медиумите, ами и на интернет :

Неделя, 2009, Септември 6

Национална обида в Google Translate от македонци

http://kolibka.blogspot.com/2009/09/google-translate.html

Не е за първи път, когато се натъкваме на национални обиди. Дори повечето пъти нищо не правим по въпроса. Е, надявам се сега повече хoра да се включат в поправката на поредното потъпкване на името на България и то от македонска страна...
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

СТРАВОТНА ИСПОВЕД НА ПРЕЖИВЕАНИТЕ ПАТНИЦИ
Го доживеав Титаник

Цитат
prcko (06.09.2009 23:08:01)
 
im pomognavme,gi zgrizivme,gi tintravme kako svoi, ...za na kraj povtorno nie da sme tie koi ne cinime? slusnete ja izjavata na onoj nenormalen niven funkcioner? nie sme se posramotile? A KOJ GI DOVEL ONIE BABI I DEDOVCI OVDE? DA NE GI VLECEVME NIE ZA RAKA DA DOJDAT? NIVEN DIV TUR OPERATOR GI DOVEL A NIE SME SE POSRAMOTILE? TREBASE DA IM UDRAT KLOCA U GAZ NA ONIE BOLVARSKI FUNKCIONERI I DA NE PRIPARAT OVDEpa uste den na zalost ovie nasive proglasuvaat? koja budalastina! informirate kako bila ogromna tragedija? covek ke pomisli kako da INFORMIRATE ZA TITANIK
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Бугарија со паралелна истрага
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=C1D4D4E3DC124A44B2701BAF47CD1231
Цитат
... весниците пренесуваат дел од прес-конференцијата на Прванов во Охрид кога беше прашан „дали одговорност не носат и бугарските организатори на екскурзијата кои не пријавиле дека ниту еден од туристите не знае да плива“.  :o
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени
Сочувана

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

Competent,

Цитат
prcko (06.09.2009 23:08:01)
 
im pomognavme,gi zgrizivme,gi tintravme kako svoi, ...za na kraj povtorno nie da sme tie koi ne cinime? slusnete ja izjavata na onoj nenormalen niven funkcioner? nie sme se posramotile? A KOJ GI DOVEL ONIE BABI I DEDOVCI OVDE? DA NE GI VLECEVME NIE ZA RAKA DA DOJDAT? NIVEN DIV TUR OPERATOR GI DOVEL A NIE SME SE POSRAMOTILE? TREBASE DA IM UDRAT KLOCA U GAZ NA ONIE BOLVARSKI FUNKCIONERI I DA NE PRIPARAT OVDEpa uste den na zalost ovie nasive proglasuvaat? koja budalastina! informirate kako bila ogromna tragedija? covek ke pomisli kako da INFORMIRATE ZA TITANIK

ова е само дел од арсеналот на малоумните македоноиди со кой НИЕ се срекьаваме секойдневно!
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

Македонија цел на софиски дворски игри

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=4&tabid=1&EditionID=1808&ArticleID=121369

Бугарија никогаш не се откажала од своите интереси кон Македонија, кои можат да се прочитаат по последните настапи на бугарскиот државен врв
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

Мизеријата на Борисов

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=D67AD8B5AF914945BB61A4581EF7064D

Македонија е повторно на тапет на бугарската влада, овој пат на премиерот Бојко Борисов
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

Борисов се коригираше за Македонија

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=129F71D0C46BAB459FD894C1F5CAC9F5

Брисел - Бугарскиот премиер Бојко Борисов вчера се коригираше околу оцените за несреќата во Охрид, која според најновата квалификација не била резултат на безобразност, туку на немарливост. Сакајќи очигледно да ја поправи штетата од недипломатската изјава, Борисов отиде и подалеку тврдејќи дека Бугарија е еден од најдобрите пријатели на Македонија и оти со премиерот Никола Груевски нема лоши, туку прекрасни односи.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !