Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: ЕЗИК НА ОМРАЗАТА ИЗЛЪЧВАТ КЪМ БЪЛГАРИЯ МАКЕДОНСКИТЕ МЕДИИ  (Прочитано 337753 пати)

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

Розов скандал ја тресе бугарската одбрана

http://www.inpress.com.mk/?ItemID=2C4EF5F6E30D114F94B2B314EFE425DB

Два автомобили марка "БМВ" во розова боја,пронајдени се минатата недела во гаражата на поранешниот бугарски министер за одбрана.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

ВОЗОБНОВЕНИ ГЕРМАНСКИТЕ ВОЕНИ ГРОБИШТА ВО ПРИЛЕП

http://sitel.com.mk/?ItemID=6156150B06513F43B8D44614172D151A

На церемонијата, присуствуваше и заменик- министерот за одбрана на Р. Бугарија, Анју Ангелов, кој, во случајно или намерно отсуство на официјален преведувач, на бугарски изјави дека ова голем чекор напред за добрососедските односи меѓу двете земји.

Таква омраза и заслепеност е свойствена за измиените со српски шампон празни глави !
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

ЛОШИ ИСКУСТВА НА КОЛЕГИТЕ ОД СОФИJА
НОВИНАРИ, ГРАЃАНСКИ АКТИВИСТИ И ДРУГИ, КОИ БИЛЕ ПРОТИВ ИЗГРАДБАТА НА „БЕЛЕНЕ“, СЕГА ГИ ЧУВААТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИ

http://globusmagazin.com.mk/WBStorage/Files/12309.pdf

К'ви колеги, к'ви пет лева ?
Видяла жабата, че подковават вола ...
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Возобновени се германските воени гробишта во Прилеп
http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=52739
Цитат
Германската амбасада не сакаше да ги коментира информациите во некои од домашните и од странските медиуми дека инсистира познатиот антимакедонист бугарскиот министер Божидар Димитров да не присуствува на церемонијата.

Покрај, претставниците од бугарската православна црква. Бројните телевизиски и новински екипи од нашиот источен сосед во Прилеп присуствуваше заменик министерот за одбрана Анју Ангелов.

Вечерва во Прилеп министерот за одбрана Коњаноски ќе има билатерални средби со своите колеги од Германија и од Бугарија. Се среќава со воените ветерани и со роднините од загинатите војни во првата и втората светска војна од двете земји.
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

БУГАРИТЕ СЕ` УШТЕ ГО СОНУВААТ САНСТЕФАНСКИОТ СОН

http://www.globusmagazin.com.mk/?ItemID=4333CD099EBCB44BA6BFD234120C154B

Интервју: Јонко Грозев, бугарски адвокат и активист за човекови права

???
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

БУГАРИТЕ СЕ` УШТЕ ГО СОНУВААТ САНСТЕФАНСКИОТ СОН

http://www.globusmagazin.com.mk/?ItemID=4333CD099EBCB44BA6BFD234120C154B

Интервју: Јонко Грозев, бугарски адвокат и активист за човекови права

???

Това е интервю за Дойче Веле, което го препечатаха във Вечер и Глобус със заглавия на редакциите и т.н.  >:(
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

И той ли треба да се бори за моите права ?
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

И той ли треба да се бори за моите права ?

Този е адвокатът на Радко и на ОМО "Илинден", който пледира за тях и спечели в Страсбург - две коренно противоположни каузи !
Някакъв либерал, който е учил в САЩ и няма много реална представа за БГ и Балканите, но иначе е добър професионалист ...
Може да му се намери някъде и-мейла за да му пишете по повод на интервюто - много угажда на македоноидите !  :(
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

Ако го найдеш мейлот обяви го !
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Ако го найдеш мейлот обяви го !

Готово - хептен лесно го намерих - голяма работа е това Интернетът !  ;D
http://www.cls-sofia.org/bg/our-staff/yonko-grozev-28.html
http://www.lege.bg/28/%D0%B0%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%82.%D0%99%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%BE.%D0%93%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D0%B2/

Може и по телефона дори да му се обадите !  ;)
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Со двојните пасоши му бегаат на законот

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=8279215532&id=9&setIzdanie=21775
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

САД БИЛЕ ПРОТИВ БУГАРСКАТА ИНВАЗИЈА НА МАКЕДОНИЈА
http://globusmagazin.com.mk/?ItemID=5504B81499CA9341BA69EF1CF345A082

Пак теориите за "окупаторот" на несъществуваща държава !  :evil:


Цитат
За Бугарија било подобро „Македонците да бидат Бугари отколку Италијанци”  :)
« Последно менување: Септември 01, 2009, 04:01:55 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

САД можеби "биле", ама НАРОДОТ во Македония, сигурно не бил !

http://www.youtube.com/watch?v=eeDCJZ3kCHI
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

„Шпиц”, Македония: Розов скандал тресе България
http://focus-news.net/?id=n1250228

Македонски медии за България: Смекчаване на политиката на София
http://focus-news.net/?id=n1250157
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !