Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: ЕЗИК НА ОМРАЗАТА ИЗЛЪЧВАТ КЪМ БЪЛГАРИЯ МАКЕДОНСКИТЕ МЕДИИ  (Прочитано 331193 пати)

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

БУГАРИТЕ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА СЕ ДИСКРИМИНИРАНИ
ПОМИНАЛ НА ЦРВЕНО, А КАЗНЕТ ОТИ БИЛ БУГАРИН!?

http://sitel.com.mk/?ItemID=C6E22924DEF4B44286577852206E5EE1

Зарем навистина мислат дека има наивни кои ке им наседнат на ова УДБАШКО сценарио ? Жалните тие !

Щом вярват на античарство и т.н., може и на това да повярват !   :o
А знае ли някой имената на двайцата провокатори ?  ???
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

До утре ке им го откриеме идентитетот ! Но яс предлагам да престанеме да се занимаваме со тие удбашки креатури затоа што "некой" токму тоа и го сака, да ни го сврти вниманието од реалните проблеми. Затоа да се вратиме на темата СПАСКА и да я истераме работата до край.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Софија откри 1,4 милион Бугари во Македонија
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=B118D95EF0E84345BCF6E3EBE347D2C6

Тирана треба да ја следи Софија
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=6054D64BE493AA42B73DAE95A6D0A882
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Имената на провокаторите:
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=B118D95EF0E84345BCF6E3EBE347D2C6
Цитат
Од друга страна, на вчерашната конференција за печатот, Зоран Ѓорговски и Александар Миовски, кои се претставија како членови на Здружението на Бугарите во Република Македонија, обвинија дека македонската полиција ги казнува оти биле Бугари.

1. Са ли тези членове на БГ организация в РМ ?
2. Наистина ли имат БГ гражданство ?
3. Ще им бъде ли отнето БГ гражданство за подигравка с БГ държава ?
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

Имената на провокаторите:
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=B118D95EF0E84345BCF6E3EBE347D2C6
Цитат
Од друга страна, на вчерашната конференција за печатот, Зоран Ѓорговски и Александар Миовски, кои се претставија како членови на Здружението на Бугарите во Република Македонија, обвинија дека македонската полиција ги казнува оти биле Бугари.

1. Са ли тези членове на БГ организация в РМ ?
2. Наистина ли имат БГ гражданство ?
3. Ще им бъде ли отнето БГ гражданство за подигравка с БГ държава ?

1. Competent, ако тие двайцата беа членови на БГ организация, найлогично е првин организацията да реагираше на дадениот "проблем" а не самите тие ! Значи ова е наместена работа !!!
2. Гражданства вероятно имат, иако е можно да покажат и чужди пашапорт. Но тоа да не те чуди, во Македония има и етнички срби што имат бугарски пашапорти !
3. Е за тоа нека си реши државата.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Сочувана

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

Нова Македонија, 08.08.2009
Тадиќ, терористите и тероризираните Бугари

Цитат
Слично беше и кога Бугарија го користеше масовното вадење бугарски пасоши од македонски граѓани и кога тврдеше дека во земјава има бугарско малцинство. Сега Бугарија и отворено ги злоупотребува тие луѓе, како што е случајот со младата Спаска. Случајот може да се претвори во вистинска епидемија, па секој што ќе згреши пред законот, а има бугарски пасош, ќе може да предизвикува меѓудржавен спор, барајќи помош од Софија.
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

ЕУ НЕЗАДОВОЛНА ОД СВОИТЕ НАЈНОВИ ЧЛЕНКИ
Корупцијата царува во Бугарија и во Романија


http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=2C838C59BAED454E8629768C40C6AD1C
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

НОВА БУГАРСКА ПРОВОКАЦИЈА - “ФОКУС” НИ ГИ ПРИСВОИ ЗНАМИЊАТА

http://sitel.com.mk/?ItemID=81D3B570893B554C98690FF37C790EAA
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

Македонски медии за България: АЕЦ „Белене”, Спаска Митрова, критики от ЕС, контрабандни цигари

http://focus-news.net/?id=n1237500
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

В Македония: България си присвоява Илинденско-Преображенското въстание!

http://world.actualno.com/news_256010.html
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

Манипулации со изјавата на американскиот амбасадор:

Сител, 10.08.2009
РИКЕР – БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА ДА НЕ ПРАВАТ ПРОБЛЕМИ ОНАМУ КАДЕ ШТО ГИ НЕМА

Цитат
- Сите страни да се воздржат од шпекулации, а Македонија треба да ги искористи предностите на дипломатијата , која се базира на дијалогот и разговорот и вие треба да го искористите тоа во комуникацијата со сите ваши соседи. Тоа е важно - смета амбасадорот Рикер.
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Бугарија вознемирена од македонското овошје и зеленчук

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsTickerDetal.asp?newsTickerID=104
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

„Нова Македония”: Български журналист бе пребит в дома си в София

http://focus-news.net/?id=n1238197
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Претепан бугарски новинар
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=81191032476&id=11&prilog=0&setIzdanie=21760

Борисов ќе бара одмрзнување на ЕУ-фондовите за Бугарија
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=81191032165&id=11&prilog=0&setIzdanie=21760

До 5 години затвор за злоупотреба на парите од ЕУ
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=81191016419&id=9&setIzdanie=21760
Цитат
За да се спаси од лошото искуство на Бугарија, која изгуби стотици милиони евра поради злоупотреба на европските пари, Македонија воведува ново кривично дело - измама на штета на средствата од Европската Унија
« Последно менување: Август 12, 2009, 12:53:20 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !