Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: ЕЗИК НА ОМРАЗАТА ИЗЛЪЧВАТ КЪМ БЪЛГАРИЯ МАКЕДОНСКИТЕ МЕДИИ  (Прочитано 331191 пати)

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

ЗАКАНИ ЗА ВЕТО И ДИПЛОМАТСКИ ПРИТИСОК ПОРАДИ „РАДКОВЦИ“
Бугарите заиграа по грчки ноти

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=2&tabid=1&EditionID=1776&ArticleID=118997
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Софија со давање бугарски државјанства ќе се бори со демографската криза

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsTickerDetal.asp?newsTickerID=68
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

Канал 5, 07.08.2009
Бугарија со сите сили да го оцрни македонскиот имиџ

Бугарија со сите сили да го оцрни македонскиот имиџ
Откако Брисел најави дека Македонија најверојатно ќе добие позитивен извештај и датум за преговори Бугарија со сите сили да го оцрни македонскиот имиџ.

Откако земјава беше обвинета дека Спаска Митрова е ставена во затвор само поради тоа што е Бугарка денеска Бугарите во Македонија се жалат дека се дискриминирани и во сообраќајот. На прес конференција здружението на Бугарите во Македонија ги обвини македонските власти дека за разлика од другите малцинства Бугарите во земјава се казнуваат кога ќе поминат на црвено и дека поради нивната национална свест добиваат казни кога ќе фрлат смет на јавни површини. Бараат да не се казнуваат кога ќе се прекрши законот.
07.08.2009, 17:39

E ова е проверено србокомунистичко сценарио кое може да служи за внатрешна употреба. Нека кажат кое е тоа здружение, кога е регистрирано и кое е раководството на истото.
« Последно менување: Август 07, 2009, 06:38:58 ohrid1941 »
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Бугарија со сите сили да го оцрни македонскиот имиџ

Бугарија со сите сили да го оцрни македонскиот имиџ
Откако Брисел најави дека Македонија најверојатно ќе добие позитивен извештај и датум за преговори Бугарија со сите сили да го оцрни македонскиот имиџ.

Откако земјава беше обвинета дека Спаска Митрова е ставена во затвор само поради тоа што е Бугарка денеска Бугарите во Македонија се жалат дека се дискриминирани и во сообраќајот. На прес конференција здружението на Бугарите во Македонија ги обвини македонските власти дека за разлика од другите малцинства Бугарите во земјава се казнуваат кога ќе поминат на црвено и дека поради нивната национална свест добиваат казни кога ќе фрлат смет на јавни површини. Бараат да не се казнуваат кога ќе се прекрши законот.
07.08.2009, 17:39

E ова е проверено србокомунистичко сценарио кое може да служи за внатрешна употреба. Нека кажат кое е тоа здружение, кога е регистрирано и кое е раководството на истото.

Гледам, че на сайта на РАДКО има писано за Спаска - вероятно и другите БГ организации в РМ би трябвало да вземат отношение по-официално ?  ::)
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени

Offtpic:
и другите БГ организации в РМ
Кои са? Сериозно питам, събирам връзки за добавяне в http://podkrepa.net/links/kulturniklubove
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Offtpic:
и другите БГ организации в РМ
Кои са? Сериозно питам, събирам връзки за добавяне в http://podkrepa.net/links/kulturniklubove

Мисля, че освен този Клуб и Радко има още 1-2 организации (дружества или нещо подобно), но не знам доколко са активни !
Абе много войводи ражда нашия народ, та и организациите са няколко ! 
Но няма лошо - от много глава не боли ! ;D
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

УДБА во акција:
Ново толкување на малцинските права

Двајца членови на Здружението на Бугари во Македонија денеска на пресконференција се пожалија дека се дискриминирани поради тоа што се казнети за фрлање отпад на улица и минување со автомобил на црвено светло.
Сочувана

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

УДБА во акција:
Ново толкување на малцинските права

Двајца членови на Здружението на Бугари во Македонија денеска на пресконференција се пожалија дека се дискриминирани поради тоа што се казнети за фрлање отпад на улица и минување со автомобил на црвено светло.

Типична удбашка конструкция ! Требало да се потрудат да найдат некой пописмен за да го прочита тоа што му е напишано, но проблемот е што тие што се пописмени сепак можат малце и да подразмислат дали да влезат во вакви валкани игри.
И новинарите се приказка за себе, демек зошто не сакате да ви се постават прашаньа... Се на се , слаби актери : оцена НУЛА (0) !!!
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

http://alsat-m.tv/mk/thumbnail.php?file=crveno_svetlo_390202391.jpg&size=article_medium

Дали некой од бугарите во Македония ги познава "бугарите" од снимката на линкот ?
« Последно менување: Август 07, 2009, 07:47:07 disidente »
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

УДБА во акција:
Ново толкување на малцинските права

Двајца членови на Здружението на Бугари во Македонија денеска на пресконференција се пожалија дека се дискриминирани поради тоа што се казнети за фрлање отпад на улица и минување со автомобил на црвено светло.

Типична удбашка конструкция ! Требало да се потрудат да найдат некой пописмен за да го прочита тоа што му е напишано, но проблемот е што тие што се пописмени сепак можат малце и да подразмислат дали да влезат во вакви валкани игри.
И новинарите се приказка за себе, демек зошто не сакате да ви се постават прашаньа... Се на се , слаби актери : оцена НУЛА (0) !!!

Много примитивно !  :o
Абе я само кажете как се викат тия двайцата "хубавци">:(
« Последно менување: Август 07, 2009, 09:41:22 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

Изострениот ум на Бранко Героски:
Не сте сами во бракот

Ако не го трпите 'рчењето на вашиот сопруг или не ви се допаѓа новата фризура на вашата сопруга, а тој или таа случајно имаат бугарско државјанство, внимавајте. Вие сте под лупа на бугарското МНР, кое врз основа на вашето брачно поведение ќе ја оценува нашата подготвеност за влез во европското семејство.
Па, нека одрече некој после дека сите важни работи не се решаваат во кревет!
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Няма ли БГ организациите в РМ да заявят ясно, че горните двама провокатори не са техни членове ?  >:(
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

БУГАРИТЕ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА СЕ ДИСКРИМИНИРАНИ
ПОМИНАЛ НА ЦРВЕНО, А КАЗНЕТ ОТИ БИЛ БУГАРИН!?

http://sitel.com.mk/?ItemID=C6E22924DEF4B44286577852206E5EE1
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот

БУГАРИТЕ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА СЕ ДИСКРИМИНИРАНИ
ПОМИНАЛ НА ЦРВЕНО, А КАЗНЕТ ОТИ БИЛ БУГАРИН!?

http://sitel.com.mk/?ItemID=C6E22924DEF4B44286577852206E5EE1

Зарем навистина мислат дека има наивни кои ке им наседнат на ова УДБАШКО сценарио ? Жалните тие !
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !