Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Български възрожденски буквари !  (Прочитано 5860 пати)

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Български възрожденски буквари !
« на: Март 06, 2009, 06:48:36 »Рибният буквар на д-р Петър Берон

Български буквар на Георги Бусилин
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени
Одг: Български възрожденски буквари !
« Одговори #1 на: Ноември 01, 2010, 08:29:58 »

Македонският предавник Йосиф Ковачев http://www.youtube.com/watch?v=FpDQWYdSdqg
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот
Одг: Български възрожденски буквари !
« Одговори #2 на: Април 26, 2011, 12:12:33 »

 


Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !