Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Леб и Вино  (Прочитано 2914 пати)

Йоан Граматик

  • Newbie
  • *
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 28
    • Погледај го Профилот
Леб и Вино
« на: Јуни 27, 2009, 09:49:55 »

Един поздрав за всички почитатели на гайдата! Аз лично обожавам този музикален инструмент съпровождал българския народ през вековете!
http://www.youtube.com/watch?v=jThWsdRSDyw&feature=PlayList&p=DEABC18FD6C95E61&index=8
Сочувана