Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Јунанистан и Грујовистан  (Прочитано 2731 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Јунанистан и Грујовистан
« на: Февруари 28, 2012, 12:45:47 »

Јунанистан и Грујовистан

Ако можат Турците да ја викаат Грција Јунанистан, тогаш може и Грците да ја викаат Македонија - Грујовистан!

Наслов на колумната на Стојан Андов во „Фокус“, 24.02.12.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !