Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: U.S. thoughts on Turkish Foreign Policy  (Прочитано 2183 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот
U.S. thoughts on Turkish Foreign Policy
« на: Октомври 20, 2011, 03:17:34 »

Wikileaks reveals U.S. thoughts on Turkish Foreign Policy: 'Rolls Royce ambitions but Rover resources'

http://rabble.ca/blogs/bloggers/amjohal/2010/11/wikileaks-reveals-us-thoughts-turkish-foreign-policy-rolls-royce-ambi

WikiLeaks: Turkish FM Davutoglu: “Yes, We are the New Ottomans”

http://www.crethiplethi.com/wikileaks-turkish-fm-davutoglu-yes-we-are-the-new-ottomans/islamic-countries/turkey/2011/
Сочувана