Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Голо сефте на фонтаната под Александар!  (Прочитано 2738 пати)

Competent

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3619
    • Погледај го Профилот
Голо сефте на фонтаната под Александар!
« на: Октомври 06, 2011, 09:54:19 »

Голо сефте на фонтаната под Александар
http://www.plusinfo.mk/vest/18032/VIDEO-Golo-sefte-na-fontanata-pod-Aleksandar

Цитат
Веројатно немајќи гајле за тоа со колку гордост власта ја подготвуваше фонтантата под споменикот Воин на коњ на скопскиот плоштад, еден по малку „хипи“ странец, најверојатно Полјак, си направил авантура каква што на многумина Македонци не би им  паднала на ум, и вечерта или ноќта на 1  септември, една седмица пред свеченото отворање, околу една минута угул гол се капел во фонтаната.

Веројатно наскоро ќе се расчисти енигмата каде во тоа време биле чуварите на градилиштето.

ВИДЕО: http://vimeo.com/30095456

 ;D    ;D    ;D
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !