Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: The Atanasoff-Berry Computer Replica  (Прочитано 2219 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот
The Atanasoff-Berry Computer Replica
« на: Август 08, 2011, 02:40:50 »

The Atanasoff-Berry Computer Replica

This video gives a brief history of the original Atanasoft-Berry Computer (ABC) built by John Vincent Atanasoff and Clifford Berry. Describes the process of building a replica of that computer.

http://www.youtube.com/watch?v=MdeQx4I3iHw
Сочувана