Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Шведите стават боклукчии на Европа  (Прочитано 1704 пати)

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот

Шведите стават боклукчии на Европа

http://e-vestnik.bg/11843/shvedite-stavat-boklukchii-na-evropa/
Сочувана

valli

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 225
  • Погледај го Профилот
Одг: Шведите стават боклукчии на Европа
« Одговори #1 на: Јуни 01, 2011, 09:48:37 »

Шведите стават боклукчии на Европа

http://e-vestnik.bg/11843/shvedite-stavat-boklukchii-na-evropa/
Шведите са светлинни години пред нас в използването на битовите отпадъци. Май ние ще сме боклукчиите, след като толкова години не можем да изградим една инсталация за преработка на отпадъци, а ги превозваме на стотици километри.
Сочувана