Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Български състав на "Blues & Soul Festival" в Скопие  (Прочитано 2148 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот

После две години пауза, Blues & Soul Festival-от се враќа во склоп на Скопско Лето. Ќе трае две вечери, т.е. на 4-ти и 5-ти Јули. Ќе се одржи, како и обично, во летниот клуб Колосеум. Еве ја и програмата:

4-ти Јули
Shakura S’Aida Band feat. Donna Grantis (USA)
Texas Flood (Serbia)

5-ти Јули
Gregor Hilden Band (Germanija) w. special guest Harriet Lewis (USA)
5XL (Bulgaria)

http://lounge.blog.mk/2011/06/23/skopje-blues-soul-festival-2011/
Сочувана