Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Търновската царица  (Прочитано 1433 пати)

ppan

  • Full Member
  • ***
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 219
    • Погледај го Профилот
Търновската царица
« на: Мај 12, 2011, 03:43:32 »

Търновската царица (1981)Филм, създаден по едноименната повест на големия български писател Емилиан Станев. Действието се развива във Велико Търново в началото на XX в.

http://www.youtube.com/watch?v=rkcgY_pHZKs
« Последно менување: Мај 12, 2011, 03:48:35 ppan »
Сочувана