Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: ВЕЛИКДЕН  (Прочитано 2435 пати)

disidente

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 5398
  • Погледај го Профилот
ВЕЛИКДЕН
« на: Април 24, 2011, 11:07:49 »

                                               ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ !

                         
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !

bagain

 • Jr. Member
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 88
  • Погледај го Профилот
Одг: ВЕЛИКДЕН
« Одговори #1 на: Април 24, 2011, 12:43:03 »

Христос воскресе! Нека светлината на Неговото воскресение озари живота Ви! Много здраве и благополучие!

Христос воскресе из мертвих,
смертию смерт поправ
и сущим во гробех живот даровав.


http://www.pravoslavieto.com/calendar/feasts/podvizhni/Velikden/index.htm
Сочувана
Сите Българи Заедно

ohrid1941

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3174
  • Погледај го Профилот
Одг: ВЕЛИКДЕН
« Одговори #2 на: Април 24, 2011, 06:51:06 »

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И ЗА МНОГО ГОДИНИ !!!
Сочувана

Саше Иваноски

 • Jr. Member
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 65
  • Погледај го Профилот
Одг: ВЕЛИКДЕН
« Одговори #3 на: Април 24, 2011, 08:43:45 »

ВЕСЕЛИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ !

Сочувана