Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Има ли "фашистки" и "антифашистки" народи - реалности и митология?!  (Прочитано 10180 пати)

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Тъй като ми омръзна пост-югославяни и хунзи да публикуват снимки на Хитлер и цар Борис III, естествено наблягайки на "фашистката" природа на българите и собственото си "славно револуционерно минато", а още повече ми дотегна индиферентността на българската страна към тези традиционни обиди, нека да се обърнем към фактите и да видим "кой кой е" в действителност!

Да започнем с малко фотодокументалистика и по-конкретно с тези юначни хубавци!


Адолф Хитлер и югославския принц Павел Караджорджевич!

Какви левенти, каква приятелска идилия цари между двайцата, ех!  :o
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Daskal

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1265
  • Погледај го Профилот

А интересна тема за една од „апсолутните“ вистини и догми во србојугославија, силно пропагирани, спешно во РМ, за „ослободителниот“ карактер на србите и нивната „историска“ предодреденост да се „борци“ против световното зло от сите маштаби и типови во секое време, от неандреталците од праисторијата до клигонците от стар трек.

Но дали ето малко за „антифашистите“ срби:

SERBIAN CRIMES AGAINST JEWS & OTHERS IN WORLD WAR II

    Jewish survivors testified that the Serbian Chetniks (Nazi collaborators in World War II), particularly those under the command of Draza Mihailovic, ‘persecuted Jews mercilessly’ and slaughtered them ‘in a bestial way.’… Banjica survivors reported that the Belgrade Special Police and the Serbian State Guard were responsible for executions and that the victims included children. Whatever it took to gain Greater Serbia was what the Serbs willing to do, including the massacre of Jews.

http://srebrenica-genocide.blogspot.com/2011/02/serbian-crimes-against-jews-and-others.html

и малку сликички на темата


планината Јабланица, Босна 1942 година

и градот Зајачар, Србија 1944 година!


Е против кого се бореа четниците крајта на 1944 и кој го ослободи Зајачер? Одговорот е на следната слика:

http://img233.imageshack.us/i/unbenanntkr5.jpg/

Е толку за „ослободителите“ и докажаните „антифашисти“.

Интересно е дака како војник на ЈНА имав популарно кажано „војнички другар“ от Зајачар, тој беше германофил, антикомунист, а неговиот дедо бил четник, после ВСВ лежан и малтретиран од србо-комунистие. Така да, за дешавките таму од крајта на 1944 според негови лични кажувања го имам слушнато истото, односно дека: „Бугари су их разбиле ко пичке, а да су србски комунисти дошли касније кад све је веч било готово“. Секоја случајност со „ослободувањето“ на Скопје е ненамерна  ;) .
« Последно менување: Март 03, 2011, 03:24:36 Daskal »
Сочувана
"Македония, а и други изстрадали народи са без никакво съмнение най-искрените поддръжници на идеята за обединена Европа."
Ванчо Михайлов (1896-1990) лидер на ВМРО, последната крупна фигура в историята на македонското освободително движение

Anton

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 580
  • Погледај го Профилот

http://www.focus-news.net/?id=n1528295
ООН: Арестът на Младич е „исторически ден” за справедливостта
26 май 2011 | 16:14 | Агенция "Фокус"
Начало / Сърбия
Париж. Арестът на бившия военен командир на босненските сърби Ратко Младич е „исторически ден” за справедливостта, заяви генералният секретар на ООН Бан Ки-мун, предаде АФП.
„Това е исторически ден. Той бележи важна стъпка в желанието ни да се сложи край на безнаказаността. Благодаря на сръбското правителство и на президента за техните усилия”, каза Бан.
Сочувана

valli

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 225
  • Погледај го Профилот

http://www.focus-news.net/?id=n1528295
ООН: Арестът на Младич е „исторически ден” за справедливостта
26 май 2011 | 16:14 | Агенция "Фокус"
Начало / Сърбия
Париж. Арестът на бившия военен командир на босненските сърби Ратко Младич е „исторически ден” за справедливостта, заяви генералният секретар на ООН Бан Ки-мун, предаде АФП.
„Това е исторически ден. Той бележи важна стъпка в желанието ни да се сложи край на безнаказаността. Благодаря на сръбското правителство и на президента за техните усилия”, каза Бан.
Темпо, Младич олицетворение на сръбския национал шовинизъм и фашизъм. Не случайно офицерската кариера на Младич започва и до голяма степен преминава в опитното поле на сръбския нациналшовинизъм - Македония. Това, което научи в Македония, Младич го показа в Босна.
« Последно менување: Мај 27, 2011, 01:09:01 valli »
Сочувана

Anton

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 580
  • Погледај го Профилот

Покрај  злосторствата  во Босна и Херцеговина , Радко  Младич ја  спроведе  и  лично  командуваше и  со  акцијата на  специјалната   „македонска„ полицииска  единица  која  на  07.08.1987  година  во  село  Вевчани  поради  спорот за  водата за  пиење со  село Октиси,со  гумени  и  електични  пендреци   зверски ги  претепаа и  како  кучиња  ги  извлекоа старите жени,бремените  жени  и  малите   деца  кои мирно протестираа и  беа  на  блокадата  на  Вевчанските извори.
За оваа  „успешна„  акција и  Радко  Младич  и припадниците  на „македонската„ специјална  полицииска  единица  беа  наградени  со повисоки  чинови  во  службата а  „македонските„ специјалци-припадниците  кои го  извршија  масовното ,невидено дотогаш  злосторство  врз старите и  немокни  жени,бремените жени   и  мали деца  до  денес  примаат  највисоки  пензии  од  парите  на  претепаните  Вевчанци и  сите  останата  грагани  на  Македонија.
Сочувана

Илийца

 • Full Member
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 187
  • Погледај го Профилот

http://www.focus-news.net/?id=n1528295
ООН: Арестът на Младич е „исторически ден” за справедливостта
26 май 2011 | 16:14 | Агенция "Фокус"
Начало / Сърбия
Париж. Арестът на бившия военен командир на босненските сърби Ратко Младич е „исторически ден” за справедливостта, заяви генералният секретар на ООН Бан Ки-мун, предаде АФП.
„Това е исторически ден. Той бележи важна стъпка в желанието ни да се сложи край на безнаказаността. Благодаря на сръбското правителство и на президента за техните усилия”, каза Бан.

Големи думи ... но ако се окаже че генералът е нелечимо болен тогава всичко е обикновена сръбска аритметика.

Anton

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 580
  • Погледај го Профилот

http://www.focus-news.net/?id=n1528597
„Дневни аваз”, Босна и Херцеговина: Арестуваха „чудовището от Калиновик”
27 май 2011 | 11:38 | Агенция "Фокус"
Начало / Босна и Херцеговина
Сараево. Сръбски медии обявиха снимката на арестувания Ратко Младич, пише днес излизащият в Сараево всекидневник ”Дневни аваз”.
„На снимката може да се види, че „чудовището от Калиновик” боледува от няколко болести и злото, от което не може да се отърве. С оглед на факта, че на съвестта му тежат огромен брой невинни граждани, достатъчно е жив за да отговаря за геноцид, който правеше съзнателно и систематично”, коментира изданието. Вестникът изтъква, че в столицата на Република Србска – Баня лука вчера са се появили плакати в подкрепа на Младич. На тях пишело „Счупено е крилото, но полета се помни” и „Въстани сърбино”.
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Защо Сърбия залови Младич точно сега?
http://www.vsekiden.com/94931


Цитат
Отдавна под сурдинка се говори, че властите в Сърбия винаги са знаели къде се укрива „касапинът от Сребреница“ Ратко Младич. Ако това е вярно, защо го арестуваха точно сега? Отговорът е ясен – за да отвори ЕС вратите си.

Добър ден за справедливостта и нова страница в историята на Балканите – 16 години след края на войната в Босна една от ключовите фигури, виновни за зверствата срещу босненските мюсюлмани и хървати, бившият военен командир на босненските сърби Ратко Младич най-сетне е заловен. За близките на жертвите от клането в Сребреница тези 16 години бяха само миг. Травмата от Сребреница, където бяха избити повече от 8 000 мъже, е заседнала дълбоко в душите им.

Утеха и удовлетворение

Ратко Младич е обвинен за клането в Сребреница, както и за над 3-годишната обсада на Сараево. С неговото залавяне се открива възможността, близките на жертвите да получат макар и малка утеха и най-сетне да бъде преодоляно мрачното минало.

Но защо предполагаемият военнопрестъпник бе заловен чак след толкова години? Отдавна под сурдинка се говори, че властите в Сърбия винаги са знаели къде е неговото убежище. А сега в Сараево казват, че правителството в Белград е решило да арестува Младич, тъй като натискът от Брюксел се засилва постоянно. Сътрудничеството с Международния трибунал за военнопрестъпленията в бивша Югославия е все пак основна предпоставка за сръбското членство в ЕС.

Тънките сметки на Борис Тадич

И действително сръбският президент Борис Тадич настоява в замяна на ареста на Младич страната му да бъде приета в ЕС, и то сравнително бързо. Неговата партия драстично губи популярност в Сърбия и трепери пред вероятността да загуби властта на изборите през пролетта на идната година. С перспективата за скорошно присъединяване към ЕС Тадич разчита да спечели точки във вътрешнополитически план. Същевременно обаче той поема и допълнителен риск. След ареста на Радован Караджич през 2008 година в Сърбия се стигна да размирици. Сега Тадич се надява, че перспективата за скорошно европейско членство ще успокои духовете. Но Тадич има нужда от попътен вятър. Защото повече от половината сърби са против предаването на Ратко Младич на трибунала в Хага. В техните очи Младич е национален герой, а не военнопрестъпник.

Измъкване няма!

На всички останали обаче е ясно, че процесът срещу Младич може да спомогне за затварянето на последната тъмна страница от близкото минало на Сърбия и нейните съседи. Историята ще бъде освободена от митовете и на бял свят ще излезе истината. А международното правосъдие ще може още веднъж да докаже, че измъкване за военнопрестъпниците няма. Независимо колко дълго трае до щракването на белезниците.
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Ето за това ще съдят Ратко Младич

http://www.dnes.bg/slideshow.php?id=3262
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Полицаите, арестували Младич, се отнасяли към него като към баща

http://world.actualno.com/news_355806.html
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени

Цитат
Фашизмът (италиански: fascismo) е радикална, авторитарна, и националистическа политическа идеология.[1][2][3][4] Фашистите изповядват идеята за еднопартийна държава[5] и вярват, че нациите и расите са в постоянен конфликт, поради което само силните от тях могат да оцелеят, бидейки здрави, витални и чрез отстояване на себе си в борбата срещу слабите.[6] Фашистките правителства забраняват и потискат критиката и опозицията към себе си и към фашисткото движение.[7] Те са противници на класовия конфликт и обвиняват капиталистическите либерални демокрации в създаването на такива конфликти, а комунистите — в експлоатирането им.[8] Фашистите отхвърлят индивидуализма и личния интерес в ненамесата в частни инициативи от страна на капиталистическите правителства.[9] Много фашистки лидери са твърдели, че подкрепят „Третия път“ в икономическата политика, който, вярвали те, е по-добър както от буйния индивидуализъм на неограничения капитализъм, така и от суровия контрол на държавния социализъм.[10][11] Това можело да се постигне с форма на правителствен контрол над браншовете и работническата класа (наричана „корпоративна държава“ от Мусолини).[12] Някои наричат това корпоратизъм[13], докато други не използват този термин за описание на фашистката икономическа система.

Етимология
Думата фашизъм идва както от „фашо“, в мн.ч. „фаши“, (на итал. „fascio“, мн.ч. „fasci“), която означава „сноп“ (в политическа или военна група или нация), така и от фашите (пръчки, завързани като цилиндър около брадва), които са древноримски символ за властта на магистратите.[16] Най-точно терминът произлиза от „фашо“ — дума, която е много популярна в Италия по това време в политическия контекст; преди това се е използвала от радикалните леви групи. Италианските фашисти (fascisti) са известни като „черните униформи“ заради вида на своите униформи.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC

Ша ма прощаваш, ама де има с фашизъм случая?

БЮРМските "медии" в никакъв случай не са пример за адекватност, но няма нужда да се пада на тяхното ниво.
« Последно менување: Август 06, 2011, 06:27:03 Подкрепа »
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Подкрепа, не разбирам с какво точно темата те смущава?!  ;)
Много добре виждаш, че термините от заглавието са сложени в кавички!

Мерси за цитатите от Уикипедия, които имат отношение единствено към терминологията, но не и по съществото на темата ...
Има все още живи съвременници на ония времена, които свидетелстват за фактите, макар и оцветено политически в различни бои ... Които може да анализира, сглобява си обективно пъзела сам!

Да оставим ли тогава на сърбите да се кипрят със самохвалния си "генетичен" антинацизъм (антихитлеризъм, антифашизъм или кой както иска да го нарича), както и на хунзите да продължават да бумкат тъпана за "БГ фашистки окупатор"?!
« Последно менување: Август 06, 2011, 07:27:36 Competent »
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

http://utrinski.com.mk/?ItemID=109356B7EF05B247BB57FF43F7D1DB9B

Цитат
Од: Risto Andov, Skopje, Makedonija
Датум: 06.08.2011 13:35:33
 
До Паметен и Златко! Очигледно станува збор за две продадени душички бугаромански, анонимуси, кои не сакаат да излезат на јаве, за да им го видиме предавничкиот сурат! Доследни на својата квази бугарштина, исто така не сакаат да помислат, уште помалку да сватат и признаат дека Бугарите, на дел од просторот на Р. Мледпнија, беа фашистишки окупатори и изврштели на злосторсва во инерес на хитлерова германија! Ако одиме временски поназад, фактите говорат дека Бугарија е колонијален освојувач на пиринскиот дел на Македонија, каде и денс се врши геноцид над Македонците итн. Ете господа, овие бугарски црнила не се забораваат туку така. Особено кога геноцидот во Бугарија над Македонците продолжува и трае. Но ете постојат и свињи како вас кои инсистираат на бугарска иднина на Македонците, ама фамосниот ѕудот постојано го доградувате и зацвртсувате!!!
 

Подкрепа, как ще отговориш академично с уикипедиански цитатници, когато те наричат ежедневно "фашистички окупатор и изврштел на злосторсва во инерес на хитлерова германија" или "колонијален освојувач" или "вршител на геноцид", или дори "свиња"  :o
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !

Корени

 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1070
  • Погледај го Профилот
  • Корени

Малко нещо се обърках от свързването на сръбски касапи с политико-икономическа идеология от първата половина на миналия век.

Аз не отговарям и на маймунките в зоопарка. Дистанцията им не мисля че е голяма.

"Не влизай в спор с идиоти, защото имат склонност да те завличат на тяхното ниво и да използват опита си там".

Започвайки изобщо дебат без другата страна без тя да има твърда база за поне част от тезата си, приемаш пасивно възможност да са прави.

Това са хора с професия "македонци". Плаща им се (съответно имат много повече физическо време от мен и теб) да копират едни и същи неща отново и отново и отново като част от от правителствена програма за промотиране на "индентитетот" с методи на индийски спамъри.

Пазя няколко по-големи форума и групи. Идва маймунодонец (от тя дето били все същите 66 000 години), paste-не една камара глупости, минем по един българин и един грък (често и сърбин). Наврем го там де слънце не огрява, за да стене ясно на разните му там австралийци, бразилици и прочие от хилядите потребители на мястото че ръси пълни глупости. След малко всички му се смеят на простотията, човеко ако може си трие постовете се покрива в дън земя със се македонизма си. До седмица идва друг, paste-ва същите теории, обвинения и "аргументи" със се препинателни знаци и айде пак... луд умора нема (и ние paste-ваме, на скопската бюрокрация и отнема месеци докато съчини нов виц, който да копират).
Обаче това си е за междунардни места и пред хора, които никак не са в течение с балканските работи и има реална възможност да останат с грешно впечатление (често не ги и интересува и се дразнят на поредния McSPAMmer, ама това е друга тема). Тук всички си знаем че горните обвинения са пълни глупости, включително съчинителите им. Ако не им се връзваме и няма активност на провокациите им, ще ги... какво, уволнят...? Не е лошо.

Вторичната им цел е да провокират подобна реакция, която да раздухат и да разпалват ненавист и злоба. В еРепублик (ама много я подценихте тая социална симлулация бее..., по-добре човек да експериментира там, а не в реалния живот), първоначално двайсетината хиляди българи бяха абсолютно "за" добавяне, взаимопомощ и съюз. При добавянето, цъфна тролската Груйова дружинка да ни понататарчи и нафашисти едно хубаво, след месец вече бяхме врагове (а те "наj-добри брякя"с турците), след два ни нападнаха, след два и седмица България беше до Албания, с което окончателно се изпонамразиха халапетата. А вземащите решения и съответно курса биват избирани с народната воля... И те така...
« Последно менување: Август 07, 2011, 01:27:35 Подкрепа »
Сочувана

Competent

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3619
  • Погледај го Профилот

Визирах заглавието на темата.

Аз не отговарям и на маймунките в зоопарка. Дистанцията им не мисля че е голяма.


Заглавието си е ОК - има си и кавички на съответните места, така че всички "маймунки на клона" да го разбират според мирогледа си!  8)
Сочувана
Every cat, dog and skunk born in Macedonia is Macedonian.
But the whole world knows that the Slavs in Macedonia are Bulgarians.
People that don’t know or do not want to know who they are will perish !