Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Отровни српски кекси во Македонија  (Прочитано 1651 пати)

Илинден

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 226
  • СВОБОДА ИЛИ СМЪРТЪ ЗА МАКЕДОНИЯ!
    • Погледај го Профилот
Отровни српски кекси во Македонија
« на: Февруари 25, 2011, 11:12:43 »

ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ПРОДАВААТ СРПСКИ КЕКСИ ПОЛНИ СО ОТРОВ

Како што соопштија некои македонски медиуми кекс производите "Jaffa" на српската компанија „Црвенка“ содржеле отровни составки. Поради тие причини пред неколку дена сите производи на оваа српска фирма биле повлечени од продажба во Словенија, а се очекува истото да го направи и Македонија.

Опасноста од овие отровни српски производи била голема и за децата и за возрасните - пренесуваат словенечките медиуми. Потрошувачите во Словенија што купувале „Јафа“ биле советувани да не ги отвораат и да ги вратат во продавница.Сочувана