Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Проект на Закон за Българите и Българските Общности Извън Република България  (Прочитано 4472 пати)

Корени

  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 1070
    • Погледај го Профилот
    • Корени

Проект на Закон за Българите и Българските Общности Извън Република България

Проектозаконът и мотивите могат да бъдат видени тук https://coreni.net/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD/

До 30.11.2011 се приемат предложения и становища на предложения email.
Сега е е моментът за конструктивни предложения, преди да е бил гласуван.
« Последно менување: Април 11, 2016, 06:52:02 Корени »
Сочувана