Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: The Macedonian problem and its proper solution  (Прочитано 2039 пати)

ohrid1941

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 3174
    • Погледај го Профилот
The Macedonian problem and its proper solution
« на: Јануари 02, 2011, 03:19:28 »

The Macedonian problem and its proper solution
by Stanislav J. Shoomkoff and George N. Chakaloff
Published 1904 by Press of John C. Winston in Philadelphia.
Written in English

http://openlibrary.org/books/OL24181347M/The_Macedonian_problem_and_its_proper_solution

PDF:

http://www.archive.org/download/cu31924028516833/cu31924028516833.pdf
Сочувана