Бугарски Културен Клуб

Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Напредно пребарување  

Новости:

Автор Тема: Важно е да се учествува  (Прочитано 1489 пати)

disidente

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 5398
    • Погледај го Профилот
Важно е да се учествува
« на: Декември 23, 2010, 01:55:12 »

Важно е да се учествува

http://alsat.mk/internet_tv/zanimlivosti/1767206.html

Во трка со препреки не можат сите да учествуваат,потребна е височина. Но овој Кинез реши дека тоа не смее да биде пречка и ја „истрча“ трката до крај.
Сочувана
Тодор Александров е БОГ , а "Спомените" на Ванче Михайлов се БИБЛИЯТА на нашата РЕЛИГИЯ !